Senat: będzie podatek VAT na Internet?

20 lutego posłowie przegłosowali projekt zwolnienia usług internetowych z podatku VAT. Wczoraj propozycjami Sejmu zajął się Senat. Polscy senatorowie zgłosili poprawkę, która zakłada opodatkowanie usług dostępu do Internetu – podała IAR.

Sprawa podatku VAT na usługi internetowe jest wciąż niewyjaśniona. Przypomnimy, że jeszcze kilka miesięcy temu rząd zapewniał, że z dniem 1 maja na Internet zostanie nałożony 22% podatek VAT (miało to oznaczać podwyżkę 15%). Podwyżka motywowana była dostosowaniem polskich przepisów do praw unijnych. Tymczasem ku zdziwieniu całej branży internetowej 20 lutego Sejm zadecydował o zwolnieniu usług internetowych z podatku VAT.

Przedstawiciele polskiego Internetu przyjęli tą wiadomość bez większego entuzjazmu (więcej na ten temat: http://www.internetstandard.com.pl/news/64051.html ). Zwolnienie usług internetowych z VAT może wywołać różne perturbacje podatkowe – dostawcy nie będą mogli odliczać VAT-u, co w konsekwencji może doprowadzić do podwyższenia przez nich cen usług.

Wczoraj sprawą podatku na Internet zajmował się Senat. Senatorowie zgłosili poprawkę, która zakłada opodatkowanie usług dostępu do Sieci. W piątek ma zapaść ostateczna decyzja w tej sprawie.