Samsung: powiedz to SMSem

Na targach CES 2005 w Las Vegas Samsung Electronics zaprezentował telefon komórkowy, który potrafi przekształcać mowę w tekst. Nowa technologia Samsunga - VoiceMode - będzie dostępna między innymi w modelu P207.

Koniec ze żmudnym klepaniem w klawisze. Wystarczy podyktować tekst SMSa, a następnie wydać komendę (również głosową), aby zaadresować lub wysłać wiadomość.

Samsung: powiedz to SMSem

Samsung P207

Oprócz tego Samsung zaprezentował jeszcze kilka ciekawostek, które już niedługo ujrzymy w telefonach komórkowych. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się np. nowy sposób dodawania kontaktu do listy adresów - wystarczy zrobić zdjęcie wizytówki, po czym nasz telefon za pomocą systemu rozpoznawania znaków - OCR (Optical Character Recognition) - sam odczyta z niej informacje i wprowadzi je do telefonu.

Firma zapowiedziała, że w bieżącym roku zamierza wprowadzić na rynek około 25 nowych modeli. Ma pojawić się pierwszy telefon, który potrafi nagrać do godziny materiału wideo w wysokiej rozdzielczości. Aparaty w telefonach 'pęcznieją' o kolejne megapiksele, Samsung zapowiada modele z trzy- i pięciomegapikselową matrycą oraz z trzykrotnym zoomem optycznym. Zapowiadane są też telefony z funkcjami wideo-na-życzenie (video-on-demand) oraz muzyka-na-życzenie (music-on-demand). Użytkownik telefonu będzie mógł odtwarzać pliki muzyczne i wideo bezpośrednio z sieci lub zachowywać je w telefonie w celu późniejszego odtwarzania.

Samsung nie podał jeszcze bliższych szczegółów technicznych prezentowanych telefonów.

Więcej informacji na temat targów CES 2005 znaleźć można w specjalnym wątku.