SOS dla zmotoryzowanych - nowy serwis od o2.pl

MotoSOS.pl to nowy serwis działający w formule pytań i odpowiedzi wzbogacający portfolio o2.pl. Jak napisano w informacji prasowej jest on adresowany do "zwyczajnych kierowców".

Pod adresemhttp://motosos.pl działa forum motoryzacyjne - najnowszy projekt o2.pl - które użyteczne ma być w codziennych sytuacjach związanych z autami, motocyklami i ciężarówkami oraz służyć ma "zwyczajnym kierowcom".

Motosos.pl wykorzystuje sprawdzony w innych serwisach (np. PrawoSOS, Samosia, Dobra Mama / Dobry Tata czy Kowbojki) model pytań i odpowiedzi. Internauta wybierając jedną z kilku kategorii tematycznych (np. Auta na co dzień; Naprawy, części, opony; Rynek: auta nowe i używane; Sporty motorowe), bez logowania zadać może pytanie użytkownikom serwisu, a także sam udzielić rady na problemy innych internautów. Założenie konta oznacza dodatkowo posiadanie własnego profilu, możliwość ustawiania awataru i otrzymywania punktów reputacji, a także powiadomień e-mailowych.

SOS dla zmotoryzowanych - nowy serwis od o2.pl

Jak zapewniają przedstawiciele o2.pl nowy serwis będzie zapleczem dla serwisów motoryzacyjnych z Grupy: Autokrata.pl, najAuto.pl, Gazik.pl i kolejnym krokiem spinającym ten segment w całość. W czerwcu wg wyników Megapanelu PBI/Gemius serwisy motoryzacyjne Grupy o2.pl odwiedziło ponad 550 tys. użytkowników generujących 7 mln odsłon - co dało Grupie 10. lokatę w kategorii "Motoryzacja".

Michał Brański, członek zarządu o2.pl, podkreśla długofalową strategię rozbudowy serwisów adresowanych do miłośników czterech kółek - Segment motoryzacyjny w okresie recesji notuje gwałtowne spadki przychodów z reklamy, ale warto pracować z perspektywą kilkuletnią.

Źródło: o2.pl