SMT Software zadebiutowała na NewConnect

Kurs debiutującej dziś spółki informatycznej wzrósł na otwarciu sesji o 12 proc. i wyniósł ponad 3 zł.

Spółka SMT Software przeprowadziła ofertę private placement, z której pozyskała 1,01 mln zł. Prywatna emisja akcji została zakończona 26 lutego 2010 roku.

Do obrotu giełdowego zostało wprowadzonych 3.000.000 akcji serii B oraz 369.577 praw do akcji serii C.

"Debiutujemy na rynku NewConnect jako spółka silna, z dużymi perspektywami rozwoju. Już teraz realizujemy projekty dla firm z całego świata, od Polski poprzez Niemcy, Francję, Słowenię, Norwegię, aż po Stany Zjednoczone, Bliski Wschód i RPA" - powiedział Sebastian Łękawa, prezes zarządu SMT Software.

Należąca do już notowanego na NewConnect Adv.pl spółka SMT Software to dynamicznie rozwijający się software house, świadczący usługi w ramach pięciu linii biznesowych: aplikacji dedykowanych, outsourcingu kadry IT, rozwiązań mobilnych, portali webowych oraz systemów GIS. Spółka specjalizuje się przede wszystkim w wysoko specjalizowanych systemach geolokacyjnych oraz w świadczeniu usług outsourcingu kadr IT do dedykowanych projektów, współpracując w tym zakresie m.in. z firmą doradczą Deloitte. SMT Software posiada 5 biur w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gliwicach oraz w Białymstoku.

W 2009 roku spółka wypracowała ponad 10 mln zł przychodu, co oznacza wzrost w stosunku do 2008 r. o 65,4 proc. W ubiegłym roku zrósł także zysk netto (o 51,5 proc.) do poziomu 1,3 mln zł.