Ryzyko czy przemyślana inwestycja

Wydawnictwo Murator, wydawca miesięcznika „Murator Plus”, zdecydował się na dosyć ryzykowny eksperyment. Otóż zamierza udostępnić dobrze znany czytelnikom tytuł tylko w wersji on-line.

Jest to pierwszy tego typu projekt. Przeważnie wydawcy publikujący w Internecie z czasem zaczynają wydawać pisma w tradycyjnej formie, tzn. na papierze. Murator Plus zamierza całkowicie zrezygnować z formy papierowej na rzecz nowo tworzonego wortalu. "Tytuł zostanie ten sam, ale – jak zapowiada Tomasz Trusewicz, redaktor miesięcznika, a za chwilę wortalu" – zawartość będzie ciekawsza.

„Z naszych badań wynika, że nasi czytelnicy, a są to inżynierowie, projektanci, architekci, a także przedsiębiorcy budowlani potrzebują szybkiego dostępu do informacji. Z myślą o nich zamierzamy dostarczać aktualne informacje branżowe i gospodarcze. Zyskamy na czasie produkcji. Murator Plus z miesięcznika stanie się dziennikiem” – stwierdził Trusewicz.

Redaktor naczelny, projektu który już w tym miesiącu ma być dostępny w Internecie, powiedział nam, że w wortalu znajdzie się również baza danych projektantów, producentów i firm związanych z budownictwem.

„Zamierzamy całkowicie wykorzystać interaktywność Internetu. Projektanci, bezpośrednio z naszych stron będą mogli ściągać rysunki detali architektonicznych i wgrywać je do swoich programów, co najprawdopodobniej ułatwi im pracę. Takich możliwości nie dałaby im wersja papierowa” - dodał.

W wortalu utworzone zostanie archiwum informacji z dziedziny techniki, technologii budownictwa, biznesu, prawa i zarządzania.