Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Ryzyko czy przemyślana inwestycja

Wydawnictwo Murator, wydawca miesięcznika „Murator Plus”, zdecydował się na dosyć ryzykowny eksperyment. Otóż zamierza udostępnić dobrze znany czytelnikom tytuł tylko w wersji on-line.

Jest to pierwszy tego typu projekt. Przeważnie wydawcy publikujący w Internecie z czasem zaczynają wydawać pisma w tradycyjnej formie, tzn. na papierze. Murator Plus zamierza całkowicie zrezygnować z formy papierowej na rzecz nowo tworzonego wortalu. "Tytuł zostanie ten sam, ale – jak zapowiada Tomasz Trusewicz, redaktor miesięcznika, a za chwilę wortalu" – zawartość będzie ciekawsza.

„Z naszych badań wynika, że nasi czytelnicy, a są to inżynierowie, projektanci, architekci, a także przedsiębiorcy budowlani potrzebują szybkiego dostępu do informacji. Z myślą o nich zamierzamy dostarczać aktualne informacje branżowe i gospodarcze. Zyskamy na czasie produkcji. Murator Plus z miesięcznika stanie się dziennikiem” – stwierdził Trusewicz.

Redaktor naczelny, projektu który już w tym miesiącu ma być dostępny w Internecie, powiedział nam, że w wortalu znajdzie się również baza danych projektantów, producentów i firm związanych z budownictwem.

„Zamierzamy całkowicie wykorzystać interaktywność Internetu. Projektanci, bezpośrednio z naszych stron będą mogli ściągać rysunki detali architektonicznych i wgrywać je do swoich programów, co najprawdopodobniej ułatwi im pracę. Takich możliwości nie dałaby im wersja papierowa” - dodał.

W wortalu utworzone zostanie archiwum informacji z dziedziny techniki, technologii budownictwa, biznesu, prawa i zarządzania.