Ruszyła wyszukiwarka kredytów hipotecznych eHipoteka.com

Spółka Serwisy Finansowe Online uruchomiła dzisiaj darmową wyszukiwarkę kredytów hipotecznych. Do końca roku eHipoteka.com chce się znaleźć na liście dziesięciu najpopularniejszych polskich serwisów finansowych, a w przyszłości ma być przekształcona w dużą platformę umożliwiającą porównywanie różnych produktów bankowych.

eHipoteka.com pozwala obecnie na wyszukanie i porównanie kredytów hipotecznych z aktualnej oferty 21 polskich banków. Pod uwagę brane są wszystkie koszty wiążące się z zaciągnięciem kredytu, rodzaj i liczba wymaganych dokumentów, a także trudno mierzalne parametry, takie jak elastyczność procedur bankowych, możliwości negocjacji czy łatwość komunikacji z bankiem.

Ruszyła wyszukiwarka kredytów hipotecznych eHipoteka.com

eHipoteka.com

Oprócz porównywarki kredytów, w serwisie znajdą się również porady dla kredytobiorców, aktualne analizy rynku oraz komentarze do nowych ofert i wydarzeń. Zespół redakcyjny liczy na razie dwie osoby - twórców eHipoteki.

Jak mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Bartosz Michałek, prezes zarządu spółki Serwisy Finansowe Online, w pierwszej kolejności eHipoteka ma zbudować markę i zdobyć jak najwięcej użytkowników. Zgodnie z założeniami, do końca roku powinna się znaleźć wśród dziesięciu najczęściej odwiedzanych serwisów finansowych w Polsce. Akcja promocyjna eHipoteki ruszy po wakacjach.

Serwis promowany jest jako "pierwsza internetowa wyszukiwarka kredytów hipotecznych", choć nie jest to do końca zgodne z prawdą. Podobne możliwości oferuje już m.in. Bankier.pl i Money.pl.

W pierwszej fazie serwis ma być finansowany z reklam. Oprócz tego, twórcy eHipoteki w przyszłości chcieliby zawierać umowy z bankami i doradcami finansowymi, dzięki którym firma mogłaby otrzymywać prowizję od każdego przekierowanego klienta. Nie ulega wątpliwości, że oba źródła finansowania będą dostępne tylko wtedy, gdy eHipoteka zdobędzie zasięg porównywalny z konkurencyjnymi serwisami.

Spółkę Serwisy Finansowe Online stworzyli Bartosz Michałek i Karol Kliczko. Obaj pracowali wcześniej jako doradcy finansowi m.in. w Open Finance i Noble Banku S.A. Kapitał zakładowy spółki wynosi 50 000 zł.

http://www.ehipoteka.com