Ruszyła platforma płytowa

AlbumCity uruchomiło polską wersję witryny pośredniczącej w kupnie i sprzedaży płyt CD i DVD. Platforma amerykańskiej firmy działa w Europie w Czechach, o czym jej polski użytkownik wnet się przekona.

AlbumCity.com uruchomiło w tym tygodniu polską wersję platformy handlowej z muzyką i filmami. i90.pl umożliwia kupowanie i sprzedawanie nowych i używanych płyt CD i DVD. Użytkownicy mogą kupić płyty lub wystawić je na sprzedaż bez żadnych opłat. I90.pl pobiera natomiast prowizję od sprzedanych płyt – 15% wartości sprzedaży netto w przypadku użytkownika indywidualnego i 4% sprzedaży netto od afiliowanych przy serwisie stron. Obecnie na platformie zarejestrowanych jest według informacji i90.pl 100 sprzedawców oferujących 100 tys. nowych i używanych płyt CD i DVD. Według zapewnień i90.pl wszystkie płyty są dostępne i gotowe do wysyłki.

W Europie AlbumCity działa już także w Czechach. Można się o tym zresztą naocznie przekonać, dokonując przeglądu oferowanych tytułów. Druga pod względem liczebności grupę, po dziełach twórców anglosaskich i klasyków o zasięgu światowym, stanowią bowiem w serwisie filmy i płyty artystów czeskich. Stąd np. w kategorii muzyka alternatywna najwięcej jest chyba płyt zespołu o tajemniczej dla polskiego ucha nazwie Psi Vojaci (Psy Wojownicy? - red.). Znaczna część tytułów nie została jeszcze ponadto zlokalizowana, stąd wśród komedii użytkownika wabi np. dzieło kinematografii amerykańskiej o uroczym tytule Laska pres internet.