Ruszył portal finansowy Softbanku

Od środy można już odwiedzać portal finansowy Softbanku – Expander.pl (www.expander.pl).

Szefowie firmy FinFin, jego właściciela wolą jednak, określać go mianem internetowej instytucji finansowej. Na razie pod tym adresem działa strona testowa.

„Zamierzamy świadczyć trzy rodzaje usług: edukacyjną, serwisy finansowe i nawigację po ofertach instytucji finansowych” – przekonuje Adam Niewiński, prezes zarządu spółki FinFina.

Z założenia portal ma zarabiać na reklamach oraz na pośrednictwie w transakcjach finansowych. FinFin narzucił jednak pewne rygory – reklamodawcy nie będą mogli umieszczać swoich bannerów na tych stronach, na których będą przedstawiane ich produkty.

„Tworząc serwis celowo zignorowaliśmy 10 tys. obecnych graczy giełdowych i maklerów. Liczymy na nową falę inwestorów, którzy chcą lokować oszczędności na giełdzie i w funduszach powierniczych, a nie do końca znają ten rynek” – dodał Maurycy Kuhn, członek zarządu FinFina.

FinFin nie przewiduje konkretnej liczby internautów, którzy wejdą na stronę Expandera. Zarząd ma jednak nadzieję, że „za jakiś czas” osiągnie ona poziom 50 tys. osób korzystających z oferty internetowej instytucji.

W najbliższym w mediach czasie ruszy kampania reklamowa Expandera. Adam Niewiński i Maurycy Kuhn nie chcieli ujawnić planowanych nakładów na ten cel. Powiedzieli jedynie, że będzie ona finansowana z kapitału akcyjnego (wynosi on obecnie 20 mln zł).

Właścicielem FinFina jest w ponad 90 proc. Softbank.