Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Ruszył pasaż handlowy CHI

Spółka Centrum Handlu Internetowego, stworzona przez Agorę i ComputerLand uruchomiła internetowy pasaż handlowy Vendi.pl. Twórcy przedsięwzięcie liczą, że serwis skupiający już kilkadziesiąt sklepów w ciągu trzech lat zdobędzie 30% rynku internetowych pasaży handlowych w Polsce.

Swoją działalność zainaugurował internetowy pasaż handlowy Vendi.pl. Właścicielem pasażu jest spółka Centrum Handlu Internetowego (CHI), stworzona w listopadzie 2000 r. przez Agorę SA i ComputerLand. Obaj udziałowcy posiadają w CHI po 50% udziałów. Kapitał zakładowy CHI wynosi 6 mln zł. Jednocześnie trwa proces podwyższenia go do sumy 9 mln zł.

Internetowy pasaż ma za zadanie skupiać małe i średnie przedsiębiorstwa i umożliwiać im dokonywanie sprzedaży z wykorzystaniem nowego kanału dystrybucji jakim jest Internet. Obecnie Vendi.pl skupia około 50 sklepów, które posiadają w swojej ofercie ponad 10 tys. produktów. Prezes CHI, Bogdan Wiśniewski liczy, że w przyszłym roku w pasażu sprzedaż będzie prowadzić już kilkaset sklepów. Za obecność w pasażu sklepy płacą miesięczny czynsz w wysokości 400 zł. Vendi.pl pobiera również prowizję od ich obrotów.

Vendi.pl liczy na uzyskanie do końca 2004 r. około 30-procentowego udziału w rynku internetowych pasaży handlowych w Polsce.