Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Rusza proces karny w sprawie o Allegro

Poznańska prokuratura zakończyła postępowanie przygotowawcze, które rozpoczęło się na wniosek brytyjskiej firmy QXL ricardo, od ponad dwóch lat walczącej o serwis aukcyjny. Akt oskarżenia w sprawie ma jeszcze w czerwcu wpłynąć do poznańskiego sądu.

Po analizie materiału dowodowego prokurator uściślił kwalifikację prawną czynów Arjana B. i Przemysława R. Są mianowicie oskarżeni o przestępstwo menedżerskie, polegające na nadużyciu pełnomocnictwa wystawionego przez właścicieli QXL ricardo i wyrządzeniu brytyjskiej spółce szkody na kwotę 53 mln, gdy przekazali 92% udziałów QXL Poland spółce NIAA. Jeśli zarzuty się potwierdzą, grozi im do 10 lat więzienia.

Tymaczasem już 16 czerwca odbędzie się rozprawa cywilna w Sądzie Okręgowym w Poznaniu, dotycząca ustalenia, kto jest właścicielem oprogramowania służącego do operowania platformą Allegro.

W sumie w sprawie Allegro toczą się trzy kluczowe procesy: właśnie ruszający karny oraz dwa cywilne: o ustalenie, kto jest właścicielem oprogramowania służącego do operowania platformą Allegro, oraz drugi o ustalenie nieistnienia uchwał podwyższających kapitał. Do czasu rozstrzygnięcia tego ostatniego, w zawieszeniu pozostają inne sprawy cywilne.

Więcej o sporze.