Rusza EmpikTravel, agregator ofert od Empiku

Mimo niesprzyjającego klimatu dla biur podróży i ich klientów, Empik uruchomił własną usługę dla ludzi szukających wypoczynku. EmpikTravel gromadzi w jednym miejscu oferty biur takich jak Neckermann czy Rainbow Tours.

Sam EmpikTravel nie organizuje wycieczek, pozwala jedynie przeglądać je z podziałem na odpowiednie kategorie. Ludzie chętni na wykupienie wycieczki mogą przeglądać oferty konkurencyjnych biur podróży zorganizowane w różnych kategoriach i zakładkach.

Empik pogrupował oferty między innymi na rozrywkowe, dla rodzin oraz all inclusive. Osobną zakładkę mają także ofery last minute. Kryteria wyszukiwania można łączyć, co pozwala na przykład przejrzeć oferty last minute dla rodzin, które szukają wczasów all inclusive w Europie. Agregator zbiera także oferty bardziej egzotycznych wyjazdów, na przykład na daleki wschód lub do Afryki.

W przyszłości ma być możliwe także wynajęcie za pośrednictwem tej strony samochodu lub rezerwacja biletów lotniczych. Jednak samodzielne organizowanie wycieczek jest na razie postrzegane jako zbyt duże ryzyko. W związku z tym ryzykiem Empiktravel gwarantuje transakcje zawarte kartą a pośrednictwem portalu. Jeśli biuro podróży splajtuje już po wpłaceniu środków przez klientów, portal je w całości zwraca.

Portal został uruchomiony w ramach należącej do EM&F (Empik Media & Fashion) spółki E-commerce services, która zawiaduje także sklepami internetowymi empik.com czy smyk.com.