Rumuńska Nasza Klasa

Scool.ro - rumuński serwis społecznościowy, zdobył nowego inwestora - Fundusz Inwestycyjny IIF, który stał się mniejszościowym właścicielem.

Scool.ro powołano do życia w listopadzie 2007 roku, jako kolejne przedsięwzięcie funduszu technologicznego Apetonic. Założeniem scool.ro jest stworzenie miejsca, w którym członkowie społeczności internetowej odnajdą nie tylko swoich aktualnych czy byłych znajomych i kolegów z klasy, szkoły lub studiów. Ma to być jedyny w swoim rodzaju album fotografii i wspomnień szkolnych zarówno osób młodych, jak i ich rodziców, który będzie pamiątką dla przyszłych pokoleń.

"Wciąż pracujemy nad rozwojem serwisu oraz rozpropagowaniem jego idei w Rumunii. Wierzę, że scool.ro będzie wyróżniało się na tle innych rumuńskich serwisów typu community." - mówi Peter Frey, Prezes Zarządu Scool Sp. z o.o. właściciela portalu scool.ro. -"Naszym celem jest również nawiązanie współpracy ze szkołami oraz innymi ośrodkami edukacyjnymi w Rumunii, co z czasem pozwoli na stworzenie narodowej wspólnoty uczniów i studentów"

Rumuńska Nasza Klasa

scool.ro

"Wierzymy, że scool.ro stanie się rumuńskim odpowiednikiem Naszej Klasy (najpopularniejszego w Polsce serwisu społecznościowego). Ogromny sukces tego typu przedsięwzięcia w Polsce pozwala nam przypuszczać, że podobnie może być z rozwojem takiego serwisu w Rumunii." - powiedział Rafał Styczeń, Prezes IIF S.A.

IIF S.A. Jest funduszem technologicznym, inwestującym w przedsięwzięcia we wczesnym etapie ich rozwoju. Inwestuje na rynku wysokich technologii, w innowacyjne projekty o znacznym potencjale zwrotu. Angażuje się w przedsięwzięcia z dziedziny IT, consumer finance, e-commerce, nowych elektronicznych mediów i Internetu. IIF i jego kadra stoi za sukcesami takich firm jak Comarch, BillBird (Moje Rachunki), Software Mind i innych.

Apetonic jest firmą doradczą specjalizującą się we wspieraniu przedsięwzięć z obszaru IT, Internetu, telekomunikacji, ekologii i biotechnologii.