Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Rozmawiamy z Tomaszem Czechowiczem, prezesem zarządu MCI Management.

Skąd się wziął projekt utworzenia Process 4E?

To interesujący nas obszar biznesowy. W dodatku w obecnym momencie niemal niezagospodarowany. I jeszcze dalej: z każdej inwestycji w ten rynek można uzyskać 100 procent wartości dodanej. Dlatego chcieliśmy w niego zainwestować.

Czy nie uważa Pan, że obecnie jest za wcześnie na podobne projekty?

Nie, nie zgodzę się z taką opinią. Konsulting to ciekawy obszar, nowy zakres działań. Już dziś rozpoczęte przedsięwzięcia mają szansę w przyszłości przynieść efekty. Owszem, może w tej chwili nie należy się spodziewać zysków z takiego projektu, ale w przyszłości owszem.

To znaczy ?

Cały czas negocjowaliśmy i negocjujemy pewne projekty. Nie zakładalibyśmy spółki bez choćby odrobiny pewności, że mamy szanse na powodzenie tego przedsięwzięcia. Obecnie rozmowy dobiegają końca. Myślę, że jeszcze w tym roku poinformujemy o pierwszym kontrakcie P4E.

Ale powróćmy do pytania, skąd inwestycje w P4E?

Inwestycje w Process4E są integralną częścią strategii firmy MCI, częścią naszej strategii, i odzwierciedlają nasze zainteresowanie świadczeniem usług firmom oferującym wysoką wartość dodaną. To nas również będzie interesować w przyszłości.

Waszym partnerem został Uli Kottmann?

To bardzo doświadczony partner. Naszym zdaniem, ma odpowiednie doświadczenie w realizacji takich przedsięwzięć. Poszukiwaliśmy takiej osoby to tego konkretnie projektu.

Jakie będą następne przedsięwzięcia MCI?

Dwa główne. Przede wszystkim wejście na giełdę. Jeśli się uda, to jeszcze w tym roku. No i rozwój huba Poland.com. Zamierzamy cały czas dołączać do niego portale tematyczne. To są w tej chwili nasze główne zadania.