Roxio czyli Napster

Firma Roxio, szerzej znana dzięki popularnym aplikacjom do nagrywania krążków CD i DVD, a ostatnio również jako właściciel serwisu muzycznego Napster, zamierza sprzedać dział odpowiedzialny za produkcję oprogramowania i skupić się na działalności muzycznej. W związku z tym firma zmieni nazwę - na Napster.

Kupcem działu oprogramowania (w którym powstały m.in. programy Easy DVD Copy, Easy Media Creator czy macowy Toast) będzie firma Sonic Solutions, która zapłaci Roxio ok. 80 mln USD.

Przedstawiciele Roxio mówią, ze chcą się teraz skupić na prowadzeniu serwisu muzycznego Napster (prawa do tej marki firma przejęła dwa lata temu). W związku z tym zrezygnowano z nazwy Roxio - w nowej postaci firma będzie się nazywała po prostu Napster.

Zmiana jest dość radykalna - przez lata Roxio była rozpoznawalna przede wszystkim dzięki swoim produktom do zapisywania nośników optycznych i wydawało się, że prowadzenie serwisu Napster to jedynie działalność 'poboczna'. Przedstawiciele firmy mówią jednak, że ich zdaniem, branża ta ma znakomite perspektywy, zaś Napster stoi przed szansą stania się jednym z jej liderów.