Rok 2020: telefony głównym narzędziem dostępu do Internetu

Według ankiety przeprowadzonej przez Uniwersytet Elon w Północnej Karolinie, w 2020 roku telefony komórkowe będą głównym narzędziem służącym do podłączenia się do Internetu. Co więcej, technologie rozpoznawania głosu oraz interfejsy dotykowe będą znacznie bardziej rozwinięte i popularne niż w chwili obecnej. Również w dziedzinie sztucznej inteligencji ma nastąpić znaczny postęp, dzięki czemu będzie ona bardziej przyjazna i przydatna ludziom.

Najważniejszą rolę za kilkanaście lat odegrają telefony komórkowe, które ze względu na swoją mobilność będą idealnym narzędziem służącym nie tylko do kontaktu, ale także jako urządzenie dostarczające najświeższych informacji. Takiego zdania było 77% z 578 zapytanych ekspertów, podczas gdy 22% z nich nie zgadzało się z tą tezą. 1% nie miało na ten temat swojego zdania. Według 64% z badanych interfejsy dotykowy oraz głosowy będą głównymi interfejsami za 12 lat.

Ciekawe wyniki dało pytanie na temat dominacji treści chronionych prawami autorskimi i pochodnymi. 60% z ankietowanych stwierdziło, że w 2020 roku takie treści nie będą stanowiły zbyt dużej części informacji, które znajdziemy w Internecie.

Według autorów badania eksperci są pewni co do swoich opinii na temat rozwoju Internetu na przełomie najbliższych kilkunastu lat. Zachodzi jednak obawa, że ludzie nie będą w stanie nadążyć za tak szybkim rozwojem technologicznym.