Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Robbie Williams na karcie flash

Brytyjski muzyk Robbie Williams zapowiedział, że jego najnowszy album zostanie wydany nie tylko na płytach CD, ale także na kartach pamięci MMC (Multi Media Card).

Przedstawiciele wytwórni EMI Music UK, która wyda składankową płytę, zawierającą największe przeboje Williamsa, nie podają na razie szczegółów technicznych - nie wiadomo więc, w jakim formacie zapisane będą sprzedawane na MMC nagrania i czy będą one zabezpieczone przed kopiowaniem. Z oświadczenia wytwórni można się jedynie dowiedzieć, że jakość nagrań będzie porównywalna do CD Audio, zaś oprócz piosenek na płycie znajdą się również materiały wideo.

Płyta ma trafić do sprzedaży w listopadzie - wiadomo już, że przynajmniej na początku album na MMC będzie dostępny jedynie w Wielkiej Brytanii, w sieci sklepów Carphone Warehouse. Cenę albumu na karcie pamięci ustalono na 30 funtów.

Warto wspomnieć, że kilka tygodni temu na podobny pomysł wpadli muzycy niemieckiego zespołu punkrockowego Wizo - ich najnowszy album "Wizo-Stick-EP", sprzedawany jest m.in. na... nośnikach USB Stick (pisaliśmy o tym w tekście "USB Stick zamiast CD").