Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Robaczywy Saddam Hussein

Zdjęcia martwego Saddama Husseina, byłego przywódcy irackiego, mogą być skuteczną przynętą. Sophos ostrzega o nowym robaku pocztowym o nazwie Bobax.H, który właśnie w ten sposób próbuje wykorzystać naiwność internautów.

Treść wiadomości robaka Bobax.H

"Saddam Hussein - Attempted Escape, Shot dead. Attached some pics that i found"

"Osama Bin Laden Captured.

Attached some pics that i found"

"Testing"

"Secret!"

"Hey, Remember this?"

"Hello, Long time! Check this out!"

"Hey, I was going through my album, and look what I found.."

"Hey, Check this out :-)"

Bobax.H (W32/Bobax-H) rozprzestrzenia się w postaci wiadomości pocztowej z załącznikiem, w którym znajdować się mają zdjęcia Saddama Husseina, zabitego podczas próby ucieczki z aresztu. Jak twierdzi Graham Cluley, senior technology consultant w Sophosie, robak aktywnie się rozprzestrzenia, lecz skali tego zjawiska nie można jeszcze nazwać epidemią.

'Insekt' może się dostać na nasz komputer, zarówno przy pomocy wiadomości pocztowej, jak i luki w module LSASS, wykorzystywanej już wcześniej przez robaka Sasser.

Po uruchomieniu załącznika w formacie PIF, SCR, EXE lub ZIP do wiadomości pocztowej, Bobax.H uaktywnia się, rozsyłając swoje kopie pod wszystkie znalezione w danym komputerze adresy pocztowe. Ponadto próbuje wyłączyć oprogramowanie antywirusowe, a także zainstalować dodatkowe oprogramowanie służące do dystrybucji spamu.

Jak twierdzi Cluley, autorzy robaków dość często wykorzystują znane osobistości z całego świata, jako magnes przyciągający ciekawskich internautów. Nie inaczej było z wirusem Anna Kournikova, który miał prezentować zdjęcia znanej, rosyjskiej tenisistki.

Więcej informacji: Sophos