Reporter Reuters w wirtualnym świecie

Agencja informacyjna Reuters otworzyła siedzibę w wirtualnym świecie 3D "Second Life". Ma też swojego reportera, który jest łącznikiem między realnym a wirtualnym światem.

Second Life to stworzony przez firmę Linden Labs wirtualny świat 3D. Każdy użytkownik serwisu posiada swój awatar, który jest jego wirtualnym alter-ego. W świecie Second Life mieszka już ponad 900 tys. osób, które prowadzą równoległe życie - pracują, uczą się, relaksują. W tej wirtualnej rzeczywistości obowiązuje waluta Linden Dollars, którą kupuje się za jak najbardziej realne dolary amerykańskie. Za Linden Dollars można mieć w Second Life wszystko, od ciuchów, poprzez samochody, na nieruchomościach i ziemi kończąc.

W Second Life swoją obecność zaznaczyło już wiele firm, m.in. BBC czy Puma. Reuters otworzył budynek, gdzie mieszkańcy wirtualnej rzeczywistości mogą, oglądając wideo czy słuchając nagrań, dowiedzieć się co ważnego dzieje się w prawdziwym świecie.

Reporter Reuters w wirtualnym świecie

W Second Life możliwości jest naprawdę wiele

Reuters ma też Second Life swojego reportera. Adam Passick, który występuje jako awatar Adam Reuters, donosi o najważniejszych wydarzeniach z wirtualnego świata. Podawane przez niego informacje będą zapewne interesować głównie obywateli "Drugiego Świata", których przybywa miesięcznie w tempie 20%. Jeden z jego pierwszych reportaży dotyczy wirtualnej firmy Ginko Financial, która udziela pożyczek o oprocentowaniu ponad 40% rocznie.

W Second Life powstało do tej pory ponad 7 tys. "biznesów". Najbogatsi mieszkańcy wirtualnego świata mogą się pochwalić majątkiem wynoszącym ponad 200 tys. nie-wirtualnych USD. W ciągu ostatnich 24 godzin od napisania tego artykułu mieszkańcy Second Life wydali 433 tys. USD.

Najświeższe informacje Reuters z Second Life: http://secondlife.reuters.com

Więcej o Second Life: Włamanie do wirtualnego świata

Strona, z której można pobrać aplikację Second Life:http://www.secondlife.com

Second life - recenzja

Źródło: Reuters, New York Times