Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Rekordowa sprzedaż w 10-letniej historii Amazon.com

Sklep Amazon.com w ciągu sekundy przyjmował 32 zamówienia. Tak dobrze jeszcze nie było w jego dziesięcioletniej historii.

Najwięcej zamówień dotyczyło komputerów Apple oraz odtwarzaczy iPod. Jednego dnia do sklepu spłynęła rekordowa liczba zamówień z całego świata - na 2,8 mln produktów.

Po raz pierwszy elektronika była bardziej popularna wśród kupujacych niż książki. Nie stoi to jednak w sprzeczności z pobiciem rekordu również ich sprzedaży w ostatnich tygodniach przed świętami. Ten rok, a w szczególności okres przedświąteczny, był jednym z najlepszych dla sklepów internetowych. Według badań ComScore sprzedaż online w listopadzie i grudniu wzrosła o 28% i jej wartość osiągnąła 15,5 mld USD, nie wliczjąc w to serwisów aukcyjnych czy turystycznych.

Tradycyjne sklepy amerykańskie odnotowały dużo mniejszy wzrost obrotów. Największy hipermarket na świecie - Wal-Mart zwiększył sprzedaż o jedyne 1-3%. Wiadomość o rekordowych obrotach Amazon natychmiast zwiększyła wartość akcji spółki o 9%.