Redefine odpala serwis o konsolach

Spółka Redefine uruchomiła serwis Gamerstation.pl poświęcony grom na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Wii. Jest to kolejny tego typu projekt na rynku kierowany do użytkowników konsol - w kwietniu br. podobny serwis uruchomiło o2.pl

- "Skompletowaliśmy ogromną bazę informacji o grach na Xboxa 360, PlayStation 3 oraz Wii" - mówi Krzysztof Żołyński, red. naczelny Gamerstation oraz jeden z jego pomysłodawców i współtwórców - "Chcielibyśmy, aby każdy dobrze się u nas bawił i mógł uczestniczyć w kształtowaniu i rozwoju serwisu. Właśnie dlatego tak wielki nacisk położyliśmy na stronę społecznościową. "

Serwis Gamerstation.pl poza bazą informacji o grach zawiera szereg funkcjonalności typowych dla serwisów społecznościowych. Użytkownicy serwisu mogą na nim dzielić się danymi na temat poszczególnych gier i je oceniać, wrzucać zdjęcia i filmy rejestrujące ich rozgrywki. Internauci mogą też zlokalizować na mapie innych graczy i zaprosić ich do wspólnej rozgrywki.

Redefine odpala serwis o konsolach

GamerStation.pl - warto zwrócić uwagę na animowane menu wyboru platformy na stronie głównej

W kwietniu br. serwis dla użytkowników konsol do gier uruchomiło o2.pl. Osią serwisu Xboxer.pl jest mechanizm "pytanie - odpowiedź", który służyć ma w szybkim uzyskaniu informacji na tematy związane z grami, sprzętem oraz software'em produktów XBOX firmy Microsoft obu generacji. Użytkownicy serwisu zadawać mogą pytania, udzielać odpowiedzi, oceniać oraz komentować wpisy. Do ich dyspozycji jest także giełda.

"Serwis wchodzi w segment słabo zagospodarowany, wyczekujący kompetentnego serwisu społecznościowego" - mówił w kwietniu Michał Brański, członek zarządu o2.pl.

Redefine odpala serwis o konsolach

Xboxer.pl

Największym obecnie w polskiej sieci serwisem o grach (nie tylko na konsole) jest Gry-online.pl. W marcu serwis odwiedziło 1,4 mln użytkowników (wg Megapanel PBI/Gemius). Jest to wysoka poprzeczka do przeskoczenia dla nowych graczy na rynku, ale segment serwisów tylko o może być rzeczywiście niezagospodarowany, zważywszy, że zakres tematyczny Gry-online.pl to także gry na PC i na komórki. Co więcej drugi w rankingu serwis o grach (nie tylko na konsole) Miastogier.pl ma już "tylko" 364 tys. użytkowników (real users). Odnoszę wrażenie, że brakuję kogoś "pomiędzy".

Redefine odpala serwis o konsolach

TOP 5 w kategorii "gry komputerowe i inne" (na podstawie Megapanel PBI/Gemius)

Czy warto robić serwisy dla "kilku" zapaleńców? Wg Microsoftu na całym świecie sprzedano ponad 30 mln egzemplarzy konsoli Xbox.