Raport Internet 2k10 - premiera już 14 czerwca podczas Konferencji Internet 2k10. Trzecia Fala!

Ranking polskich firm internetowych, finansowanie e-biznesu, wyniki oglądalności serwisów internetowych i grup serwisów, a także wywiady z liderami rynku i obszerny katalog firm - wszystko to znajdzie się w nowym raporcie Internet Standard, przygotowanym we współpracy merytorycznej z Info Veriti Polska największym dostawcą informacji gospodarczej w Polsce. Partnerem Raportu jest system obsługi płatności Dotpay. Ta unikalna na naszym rynku publikacja będzie służyła firmom i organizacjom przez cały rok do kolejnej edycji, która planujemy wydać na przełomie maja i czerwca 2011.

Raport Internet 2k10 - premiera już 14 czerwca podczas Konferencji Internet 2k10. Trzecia Fala!
Raport Internet 2k10 - premiera już 14 czerwca podczas Konferencji Internet 2k10. Trzecia Fala!
Raport Internet 2k10 będzie się składał z dwóch głównych części. W pierwszej znajdzie się ranking polskiego e-biznesu na podstawie wyników finansowych firm z branży. Ranking tworzony jest na wzór zestawienia TOP 200 przygotowywanego od kilkunastu lat przez redakcję magazynu Computerworld. Dane zawarte w raporcie będą pomocne dla wszystkich, którzy prowadzą biznes internetowy, internet jest częścią ich działalności lub planują działania związane z ebiznesem.

W tej części raportu przygotujemy także analizę różnych możliwości finansowania e-biznesu (giełda, fundusze VC/PE, dotacje unijne) i obszerne podsumowanie zmian, jakie na przestrzeni roku zaszły w Megapanelu. Czytelnicy znajdą w tej części również istotne informacje dotyczące zwrotu z inwestycji w przedsięwzięcia internetowe oraz wyjaśnienie głównych wskaźników, którymi posługuje się giełda.

Tutaj też znajdą się wywiady z przedstawicielami czołowych firm z polskiej branży internetowej przeprowadzone przez Redakcję Internet Standard.

Druga część raportu to katalog polskich firm internetowych. Zebraliśmy dane 1400 najważniejszych podmiotów z branży i prawie 1700 przedstawicieli kadry zarządzającej. Baza firm będzie podzielona na pięć głównych kategorii: Serwisy i usługi internetowe, Marketing i reklama internetowa, E-commerce, Usługi dla firm internetowych oraz Finansowanie e-biznesu. Ta część to potężna baza wiedzy dla wszystkich, którzy tworzą biznes internetowy w Polsce oraz dla tych, którzy taki biznes chcą dopiero rozwijać.

"W Raporcie Internet 2k10 spróbujemy odpowiedzieć na najbardziej interesujące pytania z punktu widzenia przedsiębiorcy czy inwestora, przede wszystkim: ile można zarobić na e-biznesie w Polsce?" - mówi Michał Grzechowiak, jeden z autorów raportu. "Cennym elementem naszej publikacji będzie także obszerny katalog firm z branży. Z pewnością Raport Internet 2k10 stanie się jednym z najważniejszych źródeł informacji branżowych dla osób i firm związanych z rynkiem internetowym w Polsce".

Raport Internet 2k10 zostanie opublikowany 14-15 czerwca 2010 r. w serwisie InternetStandard.pl

oraz Wyborcza.biz, serwisach IDG, Gazeta.pl, Interia.pl, o2 czy StockWatch, po premierze na Konferencji "Internet 2k10. Trzecia Fala", która odbędzie się już po raz piąty w Warszawie. W ciągu najbliższych dni będziemy przybliżać Czytelnikom sylwetki Prelegentów oraz szczegóły prezentacji, które będą pokazywane podczas konferencji.

Konferencja Internet 2k10 odbędzie się w dniach 24-25 maja 2010 r. w Businessman Institute (Warszawa)

W programie przewidziano m.in. wręczenie nagród Człowieka Roku i Firmy Roku Internet Standard oraz premierę Raportu Internet2k10, a w nim ranking polskich firm internetowych.

Program konferencji:http://www.internetstandard.pl/konferencje/internet2k10/idgr/program.html

Więcej o konferencji:

http://www.internetstandard.pl/konferencje/internet2k10/

Więcej o raporcie:

http://www.internetstandard.pl/konferencje/internet2k10/raport2K10.html