Rafał Agnieszczak przejmuje Smava.pl

Kreativ Sp. z o.o., właściciel serwisu pożyczkowego Finansowo.pl łączy siły ze Smava Poland. Efektem ma być stworzenie nowego serwisu social lendingowego funkjconującego pod nową marką.

Do transakcji doszło 22 marca 2010 roku, kwota zakupu przez Kreativ spółki Smava Poland nie została ujawniona. Na mocy umowy marka Smava zostanie zastąpiona przez nowy serwis działający w segmencie pożyczek społecznościowych pod całkiem nową marką.

Staramy się być obecni wszędzie tam, gdzie istnieją szanse na rozwój idei social lending. Dostrzegam duży potencjał w nadchodzących zmianach na rynku bankowości. Chcemy wprowadzić zupełnie nową jakość na rynku i dotrzeć do osób niezadowolonych z obecnej funkcji jaką pełną banki - powiedział Rafał Agnieszczak, prezes zarządu Kreativ sp. z o.o.

Mimo, iż serwis Finansowo.pl istnieć będzie nadal w dotychczasowej formule, to zdaniem Rafała Agnieszczaka synergia pomiędzy Smava.pl a Finansowo.pl oznaczać może bardzo duży skok do przodu dla obu serwisów ze względu na możliwość wykorzystania potencjału jaki drzemie w tym rynku.

Chcemy zaadresować usługi Smava.pl do innej grupy klientów aniżeli Finansowo.pl, tak aby w pełni wykorzystać zdobyte doświadczenia. Już niedługo przedstawimy zupełnie nowy produkt finansowy w tej kategorii - informuje prezes Kreativ.

W dotychczasowej formie serwis Smava.pl będzie działał do 10 maja 2010, w tym dniu serwis wystartuje w nowej odsłonie i formie. W okresie przejściowym zostanie wstrzymana rejestracja nowych użytkowników oraz wystawianie projektów pożyczkowych przez pożyczkobiorców. Przedstawiciele Kreativ zapewniają, że obsługa obecnych umów pożyczkowych zaciągniętych za pośrednictwem platformy będzie się odbywać na dotychczasowych zasadach.

Smava, jedna z pierwszych platform pożyczek społecznościowych na świecie, powstała w marcu 2007 roku w Niemczech. Polski oddział uruchomiony został w styczniu 2009 r.

Źródło: Kreativ