Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

RIAA ma dość piractwa w Rosji

Organizacja Recording Industry of Association America (RIAA) ma już dość strat ponoszonych z powodu działalności rosyjskich piratów. Jej przedstawiciele zwrócili się z prośbą o rozwiązanie problemu do amerykańskiego Senatu.

Efektem tych działań jest przeforsowanie ustawy, w myśl której Rosja może zostać wykluczona z Światowej Organizacji Handlu (WTO - World Trade Organisation), jeśli władze tego kraju nie rozpoczną skutecznych działań antypirackich. RIAA liczy, że taka groźba zmotywuje Rosjan do bardziej aktywnej walki z piractwem.

"Gospodarcza współpraca USA i Rosji musi być oparta na wzajemnym zrozumieniu i wywiązywaniu się z obowiązków wobec partnera. Jednym z takich obowiązków jest respektowanie prawa" - tłumaczy Mitch Bainwol, szef RIAA.

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie rosyjskie władze zainicjowały szeroko zakrojoną operację antypiracką o kryptonimie "Podróbka" - szerzej pisaliśmy o niej w tekście "Rosjanie biorą się za piratów?"