Publiczna premiera Kontomierz.pl

Grupa Omnigence uruchomiła pełną, publiczną wersję serwisu do zarządzania finansami osobistymi online - Kontomierz.pl.

Kontomierz.pl umożliwia kontrolę bieżących wydatków, proponuje optymalizację budżetu i wolnych środków. Pozwala uzyskać pełny obraz finansów osobistych. Jak deklarują twórcy, wyróżnia go niezwykła prostota i przejrzystość. Serwis zbudowany przez Grupę Omnigence jest adresowany do kilkumilionowej rzeszy aktywnych użytkowników bankowości elektronicznej w Polsce. Serwis jest oparty na modelu biznesowym, wykorzystywanym przez najpopularniejsze serwisy tego typu na świecie. Zakłada on udostępnianie użytkownikom darmowego narzędzia i generowanie przychodów z reklamy, oferowanej w szczególności instytucjom finansowym.

Dzień po uruchomieniu pełnej wersji Kontomierza, Comarch nadesłał komunikat dotyczący jego spółki iFIN24.pl, która rozpocznie działalność w lipcu br.

Zapytaliśmy Marcina Truszela, szefa projektu Kontomierz czy obawia się konkurencji ze strony iFIN24.pl: Informacja o planowanym starcie projektu Comarchu nie przypadkowo zbiega z wczorajszą publiczną premierą Kontomierza.pl. Być może zmotywowaliśmy naszym startem do ujawnienia informacji o pracach nad projektem Comarchu? Od wczoraj w logach naszego serwera widzimy ożywiony ruch z Krakowa. Na razie, prawdopodobnie nikt poza Comarchem nie widział projektu tworzonego przez iFIN24 i trudno nam powiedzieć obecnie, czy będzie bezpośrednią konkurencją dla Kontomierz.pl. Z dostępnych opisów wynika, że część naszej działalności może się pokrywać. Nie lekceważymy ani Comarchu ani żadnej innej konkurencji. Czekamy na ich premierę. W każdym razie dotychczasowe przykłady ze świata dobitnie pokazują, że sukces zazwyczaj odnoszą mniejsze innowacyjne podmioty, a nie duże korporacje. Ważny jest i pomysł i jego wykonanie. Większe zasoby gotówki, które można zaangażować w nowe projekty i natura większych organizacji często stanowią barierę rozwoju prawdziwie innowacyjnych przedsięwzięć.