Psy.pl i koty.pl zmieniają właściciela

AWR Wprost wraz ze sprzedażą czasopisma "Mój Pies" pozbyła się dwóch tematycznych serwisów internetowych.

Spółka Namirum Investments sp. z o.o. została nowym właścicielem czasopisma "Mój Pies", które nabywała od Agencji Wydawniczo-Reklamowej Wprost. Wraz z magazynem kupiono serwisyhttp://psy.pl ihttp://koty.pl . Sprzedaż wynikała z wcześniejszych umów zawartych przez AWR. Nie jest znana kwota transakcji.

Jak wyjaśnia Michał M. Lisiecki, prezes Platformy Mediowej Point Group, większościowego udziałowca AWR WPROST (od 28 grudnia 2009), "Mój Pies" był w ostatnim czasie tytułem nierentownym i obciążał dotychczas wynik finansowy AWR Wprost - w szczególności kosztami wydawniczymi oraz osobowymi. Środki finansowe z transakcji zasiliły bieżącą działalność AWR Wprost, która, w ocenie nowego wydawcy, powinna skupić się na odbudowaniu wartości głównego aktywa, jakim jest wydawany przez nią tygodnik.

Serwisy internetowe psy i koty.pl to witryny odwiedzane przez hobbystów. Wg październikowej fali badania Megapanel PBI/Gemius stronę psy.pl odwiedziło blisko 35 tys. użytkowników (koty.pl nie załapały się do zestawienia).

Źródło: PMPG