Przychody branży gier mobilnych wciąż rosną

Według badania instytutu Gartner przychody z branży gier mobilnych w 2011 r. wzrosną do 6,3 mld USD w skali światowej.

Instytut Gartner w swoim czerwcowym raporcie przewiduje znaczący wzrost przychodów z branży gier mobilnych. Do połowy 2008 r. przychody te wynosiły 4.5 mld USD. W ciągu 3 lat mają osiągnąć lepszy niż przewidywany rok temu pułap 6,3 mld USD - co przełoży się na 10,2% CAGR (Compound Annual Growth Rate zn. średnia roczna stopa wzrostu).

Popularność gier mobilnych będzie wzrastać zarówno dzięki zaawansowanym aplikacjom przeznaczonym do użytkowania gier na drogich smartfonach, jak i dzięki ogromnemu rynkowi mniej wymagających sprzętowo gier adresowanych do użytkowników z cieńszym portfelem. Analitycy Gartnera przewidują rozwój segmentu bezpłatnych gier mobilnych wspieranych reklamami oraz usług płatnych tzw. pay per game.

Największym rynkiem gier mobilnych pozostanie Azja (szacunkowe przychody tym roku wynoszące 2,3 mld USD wzrosną do 3.4 mld USD w 2011 r.), wartość gier na rynku północnoamerykańskim wzrośnie z 845 mln w roku 2008 do 1.2 mld USD wroku 2011.

Prognozy instytutu Gartnera są i tak mniej odważne niż te dokonane przez Jupiper Research w listopadzie 2007 r. Wówczas oszacowano, że wysokość przychodów z gier mobilnych w roku 2012 wyniesie aż 16 mld USD.

Źródło: http://www.emarketer.com