Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Przetarg na UMTS w Niemczech

W najbliższy poniedziałek rusza przetarg na licencje UMTS w Niemczech. W szranki stanęły największe światowe telekomy, między innymi British Telecom i Deutsche Telekom. Zdaniem specjalistów, niemiecki rząd może zarobić na licencjach nawet 30 miliardów euro, choć po rozstrzygnięciu przetargu w Wielkiej Brytanii kwotę tę szacowano nawet na 60 miliardów euro. Brytyjczykom udało się sprzedać licencje na UMTS za 39,4 miliarda euro.

Analitycy uważają, że szaleństwo, które ogarnęło firmy telekomunikacyjne podczas brytyjskiego przetargu, już opadło i w Niemczech tylko jeden lub dwóch graczy będzie licytować agresywnie.

Zdaniem specjalistów, na pewno koncesje otrzymają dominujące na niemieckim rynku firmy – operator narodowy Deutsche Telekom oraz Mannesmann Mobilfunk. Kłopotów z uzyskaniem licencji nie powinno mieć też MobilCom, wspierane przez France Telecom.

Specjaliści przewidują, że najbardziej zacięta walka o licencje rozegra się między British Telecom a konsorcjum E-plus, utworzonym przez holenderskiego operatora narodowego KPN i hongkoński Hutschison Whampoa. W przetargu wezmą również udział szwajcarski Debitel oraz spółka utworzona przez hiszpańską Telefonicę i fińską Sonerę.<p>

<b>Więcej:</b>

<a href="teksty.asp?katid=1&fr=1&tekstid=7">Uniwersalny system wzmacniania budżetu?</a>