Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Przeglądarka sterowana gestem

Internet Explorer po tuningu

Internet Explorer zawsze był przeglądarką, która nie oferowała zbyt wielu nowatorskich możliwości - nie trzeba cofać się daleko w przeszłość, żeby przypomnieć sobie brak funkcji, które konkurencja z powodzeniem stosowała od dłuższego czasu, jak np. wykorzystanie kart. Nie inaczej jest z ósmą wersją przeglądarki od producenta systemu Windows - nadal jest to aplikacja dość ascetyczna. Łatwo jest jednak rozszerzyć możliwości Internet Explorera 8 dzięki wykorzystaniu pakietu IE7Pro.

Przeglądarka sterowana gestem

IE7Pro pozwala korzystać z gestów myszy w Internet Explorerze 7

IE7Pro jest dodatkiem, który wprowadza do najnowszej przeglądarki Microsoftu wiele udogodnień, wśród których należy wymienić blokowanie reklam, przywracanie zamkniętej sesji, obsługę Greasemonkey, a także - nawigację za pomocą gestów myszką. Należy przyznać, że sterowanie ruchami myszką działa bardzo dobrze, jednak mimo wszystko - brakuje większych możliwości dostosowania funkcji do potrzeb użytkownika.

Żeby skorzystać z pakietu IE7Pro należy wykonać te same czynności, co w przypadku instalacji dowolnego programu w systemie Windows - po skorzystaniu z prostego kreatora dodatek jest gotowy do użycia. Należy jedynie pamiętać o wcześniejszym wyłączeniu przeglądarki Internet Explorer, żeby uniknąć ewentualnych problemów z dostępem do plików aplikacji.

Pobierz dodatek IE7Pro z zasobów PCWorld.pl

Najważniejsze, domyślnie zdefiniowane gesty myszką w rozszerzeniu IE7Pro:

GestAkcja
prawy przycisk myszy + w lewoCofnięcie się do poprzedniej strony z historii
prawy przycisk myszy + w prawo Przejście do następnej strony z historii
prawy przycisk myszy + w górę + w dół Odświeżenie strony
prawy przycisk myszy + w dół + w prawo Zamknięcie karty
prawy przycisk myszy + w dół + w lewo Zamknięcie nieaktywnych kart
prawy przycisk myszy + w górę + w prawo Przejście do następnej karty
prawy przycisk myszy + w górę + w lewo Przejście do poprzedniej karty

Dużą zaletą gestów myszki w pakiecie IE7Pro jest prostota obsługi - wszystkie akcje są proste, a dodatkowo cały proces ułatwia pokazywanie zaznaczanego na czerwono śladu ruchu kursora.

Przeglądarka sterowana gestem

Funkcja zaznaczania śladu kursora ułatwia korzystanie z gestów myszki

W przeciwieństwie do mechanizmu gestów myszy z przeglądarki Opera, ich personalizacja w dodatku IE7Pro jest prosta i nikomu nie powinna przysporzyć problemu. W oknie konfiguracyjnym wylistowane są wszystkie obsługiwane ruchy kursorem - należy kliknąć na pożądany i wybrać z listy jedną z kilkudziesięciu akcji (np. Drukuj, Pokaż źródło, Przełącz Proxy itp.). Niestety, nie ma możliwości przypisania akcji otwarcia konkretnej strony po wykonaniu określonego gestu myszką.

Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New replica rolex watches are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.