Przeglądarka od Google?

Być może już niedługo na rynku pojawi się nowa przeglądarka internetowa, stworzona przez twórców najpopularniejszej obecnie wyszukiwarki - Google.com. Choć firma na razie nie wydała żadnego oświadczenia w tej sprawie, to wiele wskazuje na to, że właściciel Google przygotowuje się do zaprezentowania własnego oprogramowania do przeglądania stron WWW - donosi serwis CNet.com.

Spekuluje się, że taka aplikacja oprócz możliwości przeglądania stron WWW oferowałaby również dostęp do innych usług firmy - m.in. wyszukiwarkihttp://Google.com , systemu kont pocztowychhttp://Gmail.com oraz serwisu Blogger Web.

Zdaniem dziennikarzyhttp://CNet.com , o tym, że właściciel wyszukiwarki pracuje nad własną przeglądarką, świadczy szereg faktów. Po pierwsze firma już w kwietniu zarejestrowała adres "gbrowser.com"; po drugie - zatrudniła sporą grupę programistów, doświadczonych w tworzeniu grafiki, skryptów Java oraz... przeglądarek internetowych. Po trzecie wreszcie - Google złożyła ostatnio wniosek o opatentowanie systemu dostarczania reklam do aplikacji zainstalowanych na komputerze użytkownika - w tym m.in. przeglądarek internetowych oraz tzw. wtyczek do nich.

Przedstawiciele Google na razie nie skomentowali tych informacji.