Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Przegląd tygodnia 12.07-16.07

NTT DoCoMo na dwa miesiące zainstaluje w Atenach stacje bazowe sieci Foma. EBay umożliwi sprzedawanie plików muzycznych. Dialog przymierza się do oferowania usług telewizji interaktywnej. Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty wstrzyma się z przydzieleniem wolnych częstotliwości na świadczenie usług UMTS oraz GSM 1800 do przyszłego roku. Wirtualna Polska zamierza uruchomić usługę dial-up. Na liście najlepiej zarabiających, trzydziestoletnich Polaków znalazł się prezes MCI Management oraz prezes Onetu.

Ford Focus zajął pierwsze miejsce w rankingu najbardziej popularnych w Internecie modeli samochodów, jaki stworzył portal MojeAuto.pl. Autorzy raportu dobrze oceniają minione półrocze na polskim rynku motoryzacyjnym, zakładając zarazem, że największe zmiany są już za nami i drugie półrocze przyniesie raczej większą stabilizację rynku.

W pierwszym kwartale br. łącza DSL na całym świecie posiadało 73,426 mln abonentów - wynika z raportu firmy Point Topic, przygotowanego na zlecenie DSL Forum. Najwięcej użytkowników korzysta z takich łączy w Chinach

Microsoft przejął Lookout Software - młodą, zaledwie dwuosobową spółkę, którą opracowała technologię ułatwiającą przeszukiwanie poczty elektronicznej oraz zasobów komputera. Szczegółów transakcji nie ujawniono. W ten sposób MS realizuje, podjętą wcześniej, strategię opracowania nowego narzędzia do przeszukiwania. Już teraz dostępna jest odświeżona wersja MSN Search Web.

NTT DoCoMo na dwa miesiące zainstaluje w Atenach stacje bazowe sieci Foma, dzięki którym japońscy turyści i sportowcy podczas igrzysk olimpijskich będą mogli korzystać ze swoich aparatów 3G.

Serwis OD2, z którego technologii korzystają takie internetowe sklepy muzyczne, jak MyCokeMusic.com, Virgin, czy MTV, wzbogaci wkrótce swoją muzyczną kolekcję o ponad milion nowych utworów, stając się tym samym największym tego typu serwisem na świecie.

Z badania przeprowadzonego przez Nielsen//NetRatings oraz IAB wynika, że sponsorowane odnośniki umieszczane w wynikach wyszukiwania znacząco wpływają na zwiększenie popularności marki reklamującej się firmy.

Przedstawiciele serwisu aukcyjnego eBay zapowiedzieli, że w najbliższym czasie udostępnią użytkownikom możliwość sprzedawania plików audio, zakupionych w internetowych sklepach muzycznych. Z nowej usługi początkowo będzie mogła korzystać jedynie niewielka grupa klientów eBay - jeśli testy wypadną pomyślnie, cyfrową muzyką będą mogli handlować wszyscy użytkownicy eBay'a

Już wkrótce dostępna będzie wersja 4.0 komunikatora internetowego Reuters Messaging, umożliwiająca prowadzenie konwersacji z grupą użytkowników oraz pozwalająca na zachowywanie kopii wiadomości lokalnie na dysku. Przedstawiciele agencji Reuters podkreślają, że w bardzo bliskiej przyszłości komunikacja przez programy typu 'messanger' będzie najpopularniejszym sposobem wymiany informacji między pracownikami. Więcej:http://www.internetstandard.pl/news/68690.html

O planach korporacji Sony, dotyczących sprzedaży filmów w zasobach internetowego sklepu muzycznego Connect mówiono już od jakiegoś czasu. Zapowiedzi te powoli krystalizują się, a przedstawiciele Sony zapewniają, iż stanie się to faktem w przeciągu najbliższych 12 miesięcy.

Gigant z Redmond poinformował, że zamierza umożliwić użytkownikom, którzy korzystają z biznesowej wersji komunikatora Microsoftu, wysyłanie wiadomości do osób używających programów AOL i Yahoo! - podała agencja Reuters.

Telefonia Dialog podpisała umowę z operatorem telekomunikacyjnym ATM Grupa S.A. dotyczącą stworzenia i wdrożenia szeregu usług multimedialnych. Docelowo klient Dialogu w ramach pakietu usług zwanego Triple Play będzie mógł skorzystać zarówno z usług połączeń głosowych, szerokopasmowego dostępu do Internetu jak i telewizji interaktywnej i sieciowej wypożyczalni filmów (tzw. video on demand - wideo na żądanie).

PAP: Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty wstrzyma się z przydzieleniem wolnych częstotliwości na świadczenie usług UMTS oraz GSM 1800 do przyszłego roku. Przetargi zostaną ogłoszone najwcześniej w styczniu lub lutym 2005 r.

Od momentu ogłoszenia upadłości przez spółkę Wirtualna Polska minęły już ponad 4 miesiące. Największe emocje wokół marcowej decyzji już minęły. W Gdańsku trwają zaawansowane prace rozwojowe: portal zamierza uruchomić usługę dial-up, dostarczyć użytkownikom większe skrzynki pocztowe, zwiększyć funkcjonalność komunikatora. Internet Standard postanowił odwiedzić gdańską siedzibę Wirtualnej Polski i dowiedzieć się, co będzie dalej działo się z portalem. Więcej:http://www.internetstandard.pl/news/68643.html

Ilość danych wymienianych za pośrednictwem sieci P2P cały czas rośnie, choć udział w rynku dotychczasowego lidera - sieci KaZaA - maleje. Gwałtownie rosną: liczba filmów pobieranych z Sieci oraz popularność systemu BitTorrent - oto najważniejsze wnioski z raportu przedstawionego przez brytyjską firmą CacheLogic.

Telekomunikacja Kolejowa włącza się do gry o rynek szerokopasmowego dostępu do internetu. Firma wprowadza do oferty nową usługę TDI (Twój Dostęp do Internetu) zapewniającą nielimitowany dostęp do sieci - na razie z szybkością 115,2 Kb/s. Usługę można zamawiać obecnie jedynie w kilku lokalizacjach. TK zapowiada, że do końca roku rozszerzy jej zasięg na cały kraj.

Polska Telefonia Cyfrowa zwiększyła sprzedaż o 15 proc. w I połowie roku do poziomu ponad 3 mld zł. Zysk EBITDA zwiększył się o 45 proc. do 1,3 mld zł.

Microsoft pracuje właśnie nad nowym projektem - sklepem internetowym, który dostępny będzie bezpośrednio z poziomu menu Start systemu Windows XP oraz przeglądarki Internet Explorer. Windows Marketplace oferować będzie oprogramowanie, sprzęt i peryferia.

Brytyjskie koncerny filmowe zainicjowały kampanię informacyjną, mającą przekonać konsumentów, że piractwo jest przestępstwem, zaś pieniądze zarabiane przez piratów przeznaczane są na wspieranie terrorystów i handel narkotykami. Jak donosi BBC, na kampanię zarezerwowano 1,5 mln funtów.

Liczba legalnie sprzedanych utworów przez internetowy sklep muzyczny Apple - iTunes Music Store - przekroczyła magiczną barierę 100 milionów od momentu uruchomienia serwisu w kwietniu 2003 roku. Znamy już szczęśliwca, który otrzyma nagrody za zakup i pobranie jubileuszowego pliku.

W ciągu ostatniego miesiąca, zanotowano 1-procentowy spadek udziału Internet Explorera w rynku przeglądarek internetowych. Jak wynika z danych przedstawionych przez firmę badawczą WebSideStory, przyczyną tego może być ostatnia seria niebezpiecznych dziur, wykrytych w produkcie koncernu Microsoft.

Veracomp podpisał umowę dystrybucyjną z amerykańską z firmą Nomadix, specjalizującą się w systemach publicznego dostępu do Internetu (hot spot).

Yahoo! kupił Oddpost - niewielką firmę specjalizującą się w rozwiązaniach poczty elektronicznej dostępnej przez przeglądarki internetowe. Yahoo wykorzysta technologię przejętej firmy we własnej usłudze e-mail. Szczegółów finansowych transakcji nie ujawniono.

Magazyn "BusinessWeek" przygotował listę Polaków, którzy nie skończyli jeszcze 40 lat, a już zarabiają krocie. W rankingu najlepiej zarabiających znalazł się m.in. prezes MCI Management oraz prezes Onetu.

Stowarzyszenie Distributed Computing Industry Association, skupiające operatorów sieci P2P, prowadzi właśnie rozmowy z największymi amerykańskimi koncernami filmowymi - informuje serwis Abs-cbnnews.com. Celem rozmów jest wykorzystanie sieci P2P do odpłatnego, legalnego dystrybuowania filmów