Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Przegląd tygodnia 01.11-05.11

26,1% Polaków powyżej 15 roku życia korzystało z internetu we wrześniu br. Właściciel Gadu Gadu Warsaw Equity Holding poszukuje kupca na komunikator. AOL zwolni 700 osób. "Do końca 2006 r. szerokopasmowy dostęp do Internetu powinien być zapewniony na prawie całym obszarze Polski" - zapowiada Michał Kleiber, minister nauki i informatyzacji. Przychody z działalności internetowej spółki Agora w III kw. wyniosły 3,2 mln zł. Interia.pl zmniejszyła startę.

QNET wprowadza możliwość reklamy na komunikatorach i programach P2P. Pakiet będzie nosił nazwę Cydoor.

Zarząd Interii opublikował raport za trzeci kwartał. Wynika z niego, że przychody spółki wyniosły 5,5 mln zł i były o 19,3% wyższe niż rok wczesniej (4,61 mln zł).

Agora w trzecim kwartale 2004 roku odnotowała 14,06 mln zł zysku netto. W ubiegłym roku była na minusie. Portal Gazeta.pl również poprawił swój finansowy wynik.

Jak informuje PAP holenderski opertor KPN, który zamierzał wraz z Netią startować w przetargu na częstotliwości GSM i UMTS, najprawdopodobniej nie zdecyduje sie na komórkowe inwestycje w Polsce.

"Do końca 2006 r. szerokopasmowy dostęp do Internetu powinien być zapewniony na prawie całym obszarze Polski" - zapowiedział w wywiadzie dla PAP prof. Michał Kleiber, minister nauki i informatyzacji. Redakcja Computerworld przekazała na ręce ministra Pakt na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do usług i sieci łączności elektronicznej w Polsce.

Rosnąca dostępność usług DSL w ostatnim czasie nieco zmniejszyła zainteresowanie "alternatywnymi" sposobami dostępu do internetu - np. poprzez kanał satelitarny. Rynek ten ożywić ma nowa usługa, ktorą oferuje spółka Go!internet wraz z SES Astra i Centertelem. Co będzie głównym atutem oferty? Go!internet zapewnia, że rozwiązała problem kanału zwrotnego niezbędnego do korzystania z internetu przez satelitę - tzw. "uplink" będzie realizowany poprzez transmisje GPRS w sieci Idea.

Przeglądarka internetowa Internet Explorer jest najczęściej atakowanym elementem systemów - wynika z badań przeprowadzonych przez ScanSafe. Zdaniem przedstawicieli firmy, liczne błędy w zabezpieczeniach IE sprawiają, że hakerzy oraz autorzy wirusów najczęściej usiłują uzyskać dostęp do systemów komputerowych właśnie za jej pośrednictwem.

Izraelscy hakerzy ujawnili, że na dowolne konto w darmowej poczcie Google - do Gmail można zalogować się nie znając hasła właściciela.

Po ostatniej europejskiej ekspansji internetowego sklepu muzycznego iTunes Music Store, do ataku przystępuje jego konkurent - MSN Music koncernu Microsoft. Z jego zasobów mogą już korzystać mieszkańcy 8 nowych krajów Starego Kontynentu.

Z badań deklaratywnych Net Track wynika, że we wrześniu 26,1% Polaków powyżej 15 roku życia korzystało z internetu. Ich liczba wzrosła do około 7,8 mln.

Od początku listopada, Telekomunikacja Polska oferuje nowym użytkownikom neostrady tp, możliwość korzystania z tej usługi za miesięczną opłatą w wysokości 1 zł + VAT, przez okres maksymalnie 3 miesięcy.

Gadu-Gadu, najpopularniejszy polski komunikator ma być sprzedany w całości lub części przez właściciela - Fundusz Warsaw Equity Holding. Ze znalezieniem kupca mogą być jednak problemy.

W sieci można znaleźć tysiące stron poświęconych przebiegom chorób, sposobom leczenia i poradom medycznym. Jak wskazują badania University College of London, zdrowotne wskazówki mogą czasami więcej zaszkodzić niż pomóc. Porady mogą być groźne zwłaszcza dla przewlekle chorych pacjentów - gruźlików i astmatyków.

Umowy podpisane między TP S.A. a operatorami sieci komórkowych zostały zaakceptowane przez URTiP - tym samym od początku bieżącego miesiąca doszło do zmian w cenniku krajowych usług telekomunikacyjnych TP.

Skonsolidowane przychody TP S.A. za trzy kwartały bieżącego roku wzrosły o 1,9% do 13,9 mld zł. Marek Józefiak, prezes spółki zaznacza, że celem grupy TP na ten rok jest zwiększenie przychodów ze sprzedaży o 2-3%.

America Online, spółka będąca częścią koncernu Time Warner, zamierza na początku przyszłego miesiąca zwolnić ponad 700 osób. Ma to być początek przemian w AOL.

W czasie trwającej kampanii prezydenckiej w USA, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych chętniej niż kiedykolwiek korzystają z internetu, by podjąć decyzję w wyborze właściwego kandydata. Prawie co trzeci Amerykanin przeglądał strony WWW dotyczącego G. W. Busha i J. Kerry'ego. Liczba śledzących wybory online podwoiła się od 2000 roku

Przedstawiciele Mozilla Foundation poinformowali, iż od momentu rozpoczęcia kampanii zbiórki pieniędzy na cele marketingowe przeglądarki Firefox 1.0, od blisko 10 tysięcy darczyńców spłynęło ponad 250 tysięcy USD. Pieniądze te zostaną przeznaczone na promowanie finalnej wersji przeglądarki, której premierę wyznaczono na 9 listopada.

Spółka DoubleClick wydała oświadczenie o wynajęciu Lazard Freres & Co. do zbadania, jakich zmian potrzebuje firma. Pod uwagę bierze się radykalne opcje.

Na liście mailingowej Bugtraq pojawiły się opisy dwóch nowych błędów w przeglądarce Internet Explorer, umożliwiające autorom stron WWW 'zwabienie' internauty na stronę WWW o adresie innym, niż prezentowany na 'Pasku stanu' przeglądarki.