Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Przegląd prasy 23.11

Intel przyznał się do błędu w najnowszym procesorze

GAZETA WYBORCZA Wartość najpopularniejszego na świecie portalu Yahoo! spadła we wtorek o 15 procent, osiągając najniższy poziom od dwóch lat. Inwestorzy obawiają się spadku przychodów z reklam oraz konsekwencji nakazu paryskiego sądu zablokowania dostępu Francuzom do aukcji nazistowskich pamiątek. (s. 20)

Niemiecki producent terminali bankowych Kobil rozpoczął sprzedaż czytników kart płatniczych trzeciej generacji. Mają one zapewnić bezpieczeństwo transakcji w Internecie. (s. 22)

Szeptel planuje zarobić w tym roku 2,8 mln złotych, nie 7 mln złotych jak szacowano początkowo. (s. 23)

RZECZPOSPOLITA Parlament Grecji zatwierdził ustawę o deregulacji rynku telekomunikacyjnego od 1 stycznia. Z końcem roku kończy się monopol OTE Telecom w łączności przewodowej. (s. B2)

Rada Nadzorcza Polskiej Telefonii Cyfrowej w środę znów nie podjęła decyzji co do udziału firmy w przetargu na UMTS. Niewykluczone, że spółki zainteresowane przetargiem ogłoszą swoje decyzje dopiero w przyszłym tygodniu lub nawet w dniu przyjmowania ofert. (s. B3)

Informacje o produktach i usługach ponad 150 tysięcy polskich firm można znaleźć na stronach www.zoltytelefon.pl. Żółty Telefon funkcjonuje od trzech lat, początkowo udzielał informacji tylko telefonicznie, teraz uruchomił witrynę internetową. (s. D1)

PRAWO I GOSPODARKA Dzień po wprowadzeniu na rynek nowego procesora Pentium IV jego producent, Intel Corp., przyznał, że nowy produkt zawiera błąd w oprogramowaniu kontrolnym. (s. 6)

Business Software Alliance złożył pozwy w sądach w USA i Wielkiej Brytanii oraz podjął szereg kroków prawnych w Niemczech przeciwko sprzedającym pirackie oprogramowanie na aukcjach internetowych. (s. 6)

PULS BIZNESU Wanadoo, spółka należąca do France Telecom, jest najpoważniejszym kandydatem do przejęcia brytyjskiego providera Freeserve. (s. 12)

PARKIET Mimo trwającej przeceny akcji spółek technologicznych w USA i osiągania kolejnych minimów przez Nasdaq, inwestorzy w Warszawie zdają się przywiązywać coraz mniejszą wagę do nastrojów za oceanem.

Od uruchomienia nowego systemu informatycznego giełdy Warsetu na kilku papierach nie doszło do zawarcia ani jednej transakcji. Są też akcje, które nie są handlowane podczas drugiego fixingu. Zdaniem prezesa GPW Wiesława Rozłuckiego, powodem tego niepokojącego zjawiska jest niska płynność, nie zaś problemy techniczne.

FINANCIAL TIMES Universitas 21, międzynarodowa grupa uczelni wyższych, zamierza uruchomić ogólnoświatowy wirtualny uniwersytet. Od strony informatycznej przedsięwzięciem zajmie się kanadyjska firma Thomson. Internetową uczelnia chcą już współtworzyć 18 uniwersytetów w 10 krajach. Przewidziany budżet wynosi 10 mld dolarów.

WALL STREET JOURNAL Time Warner zawarł umowę o współpracy z EarthLink, który będzie zapewniał firmie dostęp do Internetu. Umowa ta jest skutkiem nacisków amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu w związku z planowaną fuzją z największym światowym providerem America Online.