Przegląd prasy 17.11

Obok dawnego problemu Ministerstwa Łączności pod nazwą UMTS, pojawił się nowy: infostrada ułożona samowolnie przez Gazprom.

GAZETA WYBORCZA Gazprom ułożył wzdłuż gazociągu jamalskiego kabel światłowodowy o wielkiej przepustowości. Co na to Ministerstwo Łączności? (s.1, 10-11)

Prawdopodobnie tylko cztery firmy wystąpią o koncesję na UMTS. Niewykluczone, że w tej sytuacji Ministerstwo Finansów podwyższy cenę koncesji. (s.24)

Portal e.pl prognozuje w tym roku przychody w wysokości 1-1,2 mln złotych. (s.31)

PULS BIZNESU W przyszłym roku Lycos Europe uruchomi swój polski portal. (s.4)

PRAWO I GOSPODARKA Portal e.pl zamierza sprzedawać za pośrednictwem Internetu ubezpieczenia. Pertraktuje teraz z potencjalnymi partnerami z branży ubezpieczeniowej. (s.5)

Nowelizacja ustawy o funduszach inwestycyjnych, którą przyjął wczoraj Sejm dopuszcza nabywanie jednostek uczestnictwa za pośrednictwem Internetu. (s.13)

RZECZPOSPOLITA Handel hurtowy jest przyszłością e-commerce w Polsce. (s.E2)

PARKIET Szwajcarski bank Credit Suisse First Boston w swoim wzorcowym portfelu makroregionalnym podwyższył udział polskich firm. Znajduje się w nim w nim 8 spółek teleinformatycznych bądź z tą branżą związanych.

WALL STREET JOURNAL Jedna z najbardziej znanych witryn ekonomicznych TheStreet.com ogłosiła redukcję zatrudnienia, wycofanie się z Wielkiej Brytanii i ze wspólnego przedsięwzięcia z New York Times.

General Motors uruchomił testową wersję internetowego systemu dystrybucji części zamiennych do swoich samochodów.

Intel wprowadził do masowej produkcji swój nowy Pentium 4. Będzie taktowany zegarem 1,4 i 1,5 Ghertza.

FINACIAL TIMES British Telecommunications zaoferowało posiadaczom telefonów komórkowych (obsługujących WAP) nielimitowany dostęp do Internetu za miesięczna opłatą 20 funtów.