Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Przegląd Tygodnia 13.10-17.10

Japoński operator NTT DoCoMo zamierza agresywnie zdobywać rynek euroazjatycki. Geolokalizacja będzie kolejną opcją, w którą wyposażone będą wyszukiwarki internetowe. W Brukseli toczą się rozmowy o polepszeniu usług szerokopasmowego dostępu do Internetu. Pobieranie plików za pomocą popularnego programu KaZaA ma być płatne.

W ciągu pierwszych trzech kwartałów br. centrum autoryzacji płatności odnotowało dwukrotny wzrost obrotów do poziomu 31,26 mln zł.

W pierwszej połowie br. niemieckie gospodarstwa wydały w Internecie łącznie 2,4 mld EUR - wynika z szacunków GfK.

Google wprowadza kilka zmian do swojego programu sprzedaży treści reklamowych. Przedsiębiorstwa chcące promować się za pomocą wyszukiwarki mają możliwość stworzenia własnych reklam i wybrania haseł, przy których w wynikach wyszukiwania pojawią się informacje o działalności firmy.

We wrześniu 2003 roku spółka portfelowa funduszu MCI - Bankier.pl uzyskała pozytywny wynik EBITDA oraz zysk operacyjny. Dalsze plany Bankier.pl zakładają osiągnięcie w przyszłym roku zysku netto, pełne samofinansowanie się spółki oraz nowe inwestycje.

Specjaliści od marketingu powinni stosować się do odpowiednich wytycznych, aby użytkownicy nie mieli podstaw do określenia ich mianem spamerów – ogłosiły wspólnie trzy instytucje zajmujące się ustalaniem regulacji o prowadzeniu kampanii reklamowych za pośrednictwem poczty elektronicznej. Więcej:http://www.internetstandard.pl/news/60095.html

W czwartek przedstawiciele EBay poinformowali, że sprzedaż serwisu w III kw. przewyższy prognozy analityków, zaś wypracowany zysk znajdzie się w wyznaczonych owymi prognozami ‘widełkach’. Także w IV kwartale zysk będzie zgodny z oczekiwaniami analityków, lecz wynik roczny – okaże się poniżej oczekiwań.

W trzecim kwartale fińska Nokia zarobiła 823 mln euro przy przychodach w wysokości 6,9 mld euro. Produkcja telefonów przyniosła firmie 5.6 mld USD. Nokia w III kw. zanotowała 23-procentowy wzrost sprzedaży, wprowadzając na rynek 45,5 mln sztuk telefonów komórkowych.

Operator portalu muzycznego iplay.pl, firma Blue Melon, podpisała umowy z kolejnymi wytwórniami płytowymi - niezależnymi studiami z Australii i Danii.

Ataki komputerowe idą w parze z oszustwami dokonywanymi podczas transakcji internetowych – wskazuje raport opracowany przez firmę VeriSign. Ponad połowa przestępstw to sprawka użytkowników Sieci pochodzących spoza obszaru Stanów Zjednoczonych.

Japoński operator telefonii komórkowej NTT DoCoMo zamierza zdobyć Europę i Azję usługami i-mode - wynika z oświadczenia przedstawionego przez Keiji Tachikawę, prezesa firmy podczas konferencji Telecom World 2003 w Genewie.

Brytyjczycy wracają. Spółka QXL Ricardo, oczekująca na rozstrzygnięcie sporu o Allegro, postanowiła wraz z firmą JTC, właścicielem Adico.pl, uruchomić nowy serwis aukcyjny - aukcje24.pl, który zastąpi Adico.

Microsoft zacieśnia współpracę z Vodafone Group PLC, której efektem ma być połączenie usług dostępnych za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej z aplikacjami dostępnymi jedynie w pecetach. Wygląda na to, że Microsoft ma zamiar rozszerzyć swoją ekspansję na usługi mobilne.

Coraz więcej osób korzystających z wyszukiwarek internetowych chce pozyskać jedynie „lokalne” informacje, związane z instytucjami, firmami czy sklepami działającymi w pobliżu miejsca zamieszkania użytkownika. Wygląda na to, że geolokalizacja wyników wyszukiwania to kolejny etap rozwoju internetowych mechanizmów wyszukiwania. Więcej:http://www.internetstandard.pl/news/60044.html

PAP: W Brukseli reprezentanci ośmiu firm telekomunikacyjnych będą rozmawiać na temat możliwości przyspieszenia rozbudowy szybkiego dostępu do Internetu. Szerokopasmowa infrastruktura to większa wydajność i konkurencyjność gospodarki regionu – uważa Komisja Europejska.

America Online przygotowuje się do uruchomienia tańszej usługi „wydzwanianego” dostępu do Internetu pod szyldem Netscape’a. W ten sposób AOL liczy na to, że pozyska rzeszę nowych użytkowników.

Firma Sharman Networks, operator sieci KaZaA, zamierza w przyszłości rozpocząć pobieranie opłat za korzystanie z jej systemu wymiany plików - informuje australijski magazyn The Age. Przedstawiciele firmy chcą się porozumieć z koncernami muzycznymi, tak by dystrybuowane w KaZaA pliki audio były w pełni legalne.

Już dla 56% małych i średnich amerykańskich firm obecność w Internecie przynosi przynajmniej część przychodów ze sprzedaży towarów lub usług.

Należąca do Polpager SA sieć radiowej telefonii stacjonarnej w ciągu kilkunastu miesięcy chce zwiększyć ilość abonentów do kilkudziesięciu tysięcy.

Umieszczanie 30-sekundowych spotów reklamowych w plikach wideo, wchodzących w skład treści oferowanych przez serwisy internetowe, może okazać się bardzo skuteczną formą marketingu - podpowiada firma Feedroom, która przeprowadziła analizę tego typu form reklamy.

Pomimo irytacji, jaką wywołuje wśród użytkowników Sieci spam, mailing jest wciąż bardzo efektywnym kanałem promocyjnym - wynika z raportu opracowanego przez firmę DoubleClick.

Firma Yahoo! poinformowała, że zamierza coraz więcej serwisów obciążyć opłatą dostępową. Przychody z płatnych treści mają stać się znaczącym źródłem zysku dla portalu.