Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Przegląd Tygodnia 11.08-14.08

TPSA wprowadza nową ofertę ISDN, która budzi wiele kontrowersji obecnych użytkowników tej usługi. Przychody z tzw. płatnego wyszukiwania zwiększą się w tym roku o 50%. Nowe prawo europejskie ma wpłynąć na sposób używania plików cookies przez właścicieli stron internetowych.

W komentarzu do wyników pierwszego półrocza br. zarząd K2 Internet poinformował, że był to najlepszy okres w dotychczasowej historii spółki.

Wartość sprzedaży dzwonków do telefonów komórkowych może wkrótce przekroczyć wartość sprzedaży płyt CD – wynika z szacunków Mobile Data Association (MDA).

Firma McDonald’s powiększa liczbę restauracji, w których można korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu, o kolejną setkę. Po udanym wdrożeniu punktów dostępu do Sieci w San Francisco i Nowym Jorku amatorzy hamburgerów będą mogli surfować również w barach w Chicago.

Ostatni piątek okazał się rekordowym dniem dla platformy handlu elektronicznego B2B Marketplanet.

Od 15 sierpnia TPSA wprowadza nową ofertę internetowo-telefoniczną ISDN, droższą od wcześniejszej o prawie 60%. Dla obecnych klientów tej usługi będzie ona przymusowa. Ci, którzy wcześniej podpisali umowę na usługi cyfrowe z operatorem, nie będą mogli już dłużej korzystać z dotychczasowego abonamentu w wysokości 35 zł. Albo dobrowolnie wybiorą jedną z ze znacznie droższych ofert, albo od 1 grudnia zostaną automatycznie przypisani do Pakietu Domowego. Więcej:http://www.internetstandard.pl/news/news.asp?id=58123

Grupa TP wypracowała w drugim kwartale 2003 r. 314 mln zł zysku netto - przy obrotach na poziomie 9 063 mln zł. Warto zauważyć, że w analogicznym okresie ubiegłego roku Grupa TP miała 52 mln zł straty.

Zmieniają się upodobania klientów amerykańskich sklepów internetowych, wzrasta też liczba nabywców oraz wysokość płaconych przez nich rachunków – wynika z ostatniego raportu pt. "Amerykański e-commerce – prognozy 2003-2008", przygotowanego przez analityków Forrester.

Przychody z tzw. płatnego wyszukiwania zwiększą się w tym roku o 50% (w porównaniu z rokiem ubiegłym) - wynika z raportu opublikowanego przez Jupiter Research. Z opracowania dowiadujemy się, że cały e-reklamowy tort zwiększy się w 2003 r. o 10% - do 6,3 mld USD. Więcejhttp://www.internetstandard.pl/news/news.asp?id=58077

Do 2007 roku użytkownicy telefonów komórkowych korzystający z usług pre-paid stanowić będą ponad połowę 1,7 mld użytkowników komórek na świecie.

Jedna piąta budżetów IT wielkich firm amerykańskich jest przeznaczana na inicjatywy związane z e-biznesem. Największa część tych wydatków lokowana jest w inwestycje związane z rozwojem infrastruktury i sieci - dowodzi nowy raport Line 56 Media oraz A.T.Kearney.

Polski komunikator Gadu-Gadu uruchomił ogólnopolską usługę dostępu do Internetu Gadu-Gadu NET. Oferta dostępna jest zarówno dla posiadaczy tradycyjnych modemów analogowych, jak i modemów ISDN.

Większość brytyjskich witryn z sektora e-commerce nie spełnia podstawowych wymogów prawnych i konsumenckich – wynika z analizy firmy Clickdocs.

Europejskie prawo, które ma wejść w życie pod koniec października br. w krajach UE, ma wpłynąć na sposób używania plików cookies przez właścicieli stron internetowych. Więcejhttp://www.internetstandard.pl/news/news.asp?id=58071

Firma finansowa Merrill Lynch zamierza uniemożliwić swoim pracownikom korzystanie z "zewnętrznych" kont pocztowych. Powodem takiej decyzji jest konieczność zabezpieczenia firmowej sieci przed wirusami.

W najbliższych miesiącach w USA pojawić ma się kilka tysięcy nowych punktów bezprzewodowego dostępu do Internetu. Firmy SBC i Wayport zamierzają umieścić hot spoty przede wszystkim na lotniskach i w hotelach.

Microsoft oskarżył o wysyłanie spamu niewinnego użytkownika Sieci. Korporacja oficjalnie przeprosiła poszkodowanego za pomyłkę.

Internet w pracy nie zawsze służy realizacji zadań zawodowych, ale w ostatecznym rozrachunku, zdaniem ok. trzech czwartych internautów surfujących w czasie pracy, pomaga podnosić wydajność pracownika.

Firma Pathway Communications opracowała nową metodę walki z tzw. spamem. Oprócz oferowania oprogramowania filtrującego, firma zaleca internautom korzystanie z pomocy jej pracowników, których zadaniem jest dokładne analizowanie każdej formy spamu.