Przegląd Prasy 20.09

Operatorzy straszą Trybunałem Konstytucyjnym Ministerstwo Łączności

PULS BIZNESU Operatorzy GSM ostrzegają, że jeśli Ministerstwo Łączności nie zmieni zasad koncepcji przetargu na UMTS, to sprawa ta trafi do Trybunału Konstytucyjnego. Najbardziej spornym punktem jest zakładany obowiązek świadczenia roamingu nowym operatorom UMTS nie posiadającym koncesji GSM. (str.5)

Call Center Poland operator infolinii i serwisów konsumenckich zamierza stworzyć centrum interakcji z klientem. Firma podpisała już umowę o partnerstwie i współpracy z Webtelem i Internet Comunications Center. (str12)

PRAWO i GOSPODARKA Rozmowa z prezesem zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej na temat koncesji na UMTS. Jego zdaniem jest zdecydowanie za wcześnie na wprowadzanie nowej technologii w telefonii komórkowej, a obecny pośpiech spowodowany jest chęcią zysków rządów i producentów. (str.3)

Immobel.com, firma działająca na rynku nieruchomości w Sieci podpisała umowę z City Bank. Celem porozumienia jest zapewnienie usług w zakresie doradztwa inwestycyjnego i bezpieczeństwo transakcji. (str.4)

Oddział brytyjski America Online zaoferował zryczałtowany dostęp do Internetu. Brytyjczycy zapłacą w tym przypadku 15 funtów miesięcznie za nielimitowany dostęp do Sieci. Będzie to oferta konkurencyjna dla British Telecomunications. (str.4)

GAZETA WYBORCZA Szwajcarskie linie lotnicze Swissair zamierzają zainstalować na pokładach swych samolotów terminale internetowe. Ma to na celu umożliwienie wysyłania i odbierania poczty elektronicznej podczas lotu. W planach jest też pełny dostęp do Sieci. (str.29)

WALL STREET JOURNAL Przedstawiciele Federalnej Komisji Telekomunikacji przesłuchują lokalne firmy telekomunikacyjne w sprawie fuzji między największym amerykańskim dostawcą usług internetowych AOL oraz Time Warner. Komisja chce się dowiedzieć czy nowopowstała firma nie grozi planom dostarczania usług AOL-u poprzez linie transmisji danych należące do konkurencji. Komisja chce, aby AOL zagwarantował że nie będzie dostarczał swoich usług jedynie poprzez łącza należące do nowopowstałej spółki.