Przegląd Prasy 15.09

Minister łączności będzie przekonywał potencjalnych inwestorów z zagranicy, aby zdecydowali się zainwestować w polską telekomunikację.

RZECZPOSPOLITA W przyszłym tygodniu minister łączności spotka się z przedstawicielami dużych europejskich spółek, by zachęcać ich do inwestycji w polską telekomunikację, m.in. UMTS. Minister jest zdania, że podane warunki przetargu są odpowiednie dla potencjalnych zagranicznych inwestorów. (s. B2)

GAZETA WYBORCZA Internet daje szansę rozwoju nie tylko przedsiębiorcom, ale też oszustom. Handel danymi osobowymi, afery giełdowe, piramidy finansowe, okradanie banków za pomocą możliwości które daje Sieć są już na porządku dziennym. (s. 26-28)

PRAWO I GOSPODARKA Cena emisyjna akcji poznańskiej spółki jest ustalona w przedziale 23-25 zł. Tymczasem analitycy spodziewają się, że ich kurs już na początku notowań wzrośnie do 35-40 zł. (s. 13)

PULS BIZNESU Szybki rozwój firm internetowych spowodował zmiany na rynku pracy. Zapotrzebowanie na menedżerów średniego szczebla stało się przyczyną szybkich awansów wielu pracowników. (s. 13)

PARKIET Nowy system informatyczny Giełdy Papierów Wartościowych ma zostać uruchomiony 29 września. Kierownictwo GPW jednak przyznaje, że jeśli wdrożenie WARSET miałoby zakłócić prace giełdy, termin jego uruchomienia zostanie przesunięty.

(s. 1)

FINANCIAL TIMES Paul Maritz ze ścisłego kierownictwa Microsoft zrezygnował z pracy w firmie. W ciągu 14 lat brał udział we wszystkich najważniejszych projektach spółki. W ciągu ostatniego roku Microsoft opuściło już co najmniej kilku pracowników najwyższego szczebla.

WALL STREET JOURNAL NTT Communications zamierza do końca roku poważnie rozwinąć swoją ofertę dostępu do Internetu. Największy japoński operator telekomunikacyjny jednak nie określił jakiego typu innowacje chce wprowadzić.