Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Przegląd Prasy 13.10

Sprytny manewr Centertela.

PARKIET Być może TP S.A. a nie Centertel wystartuje w przetargu na UMTS. Uchroni to operatora telefonii komórkowej od udostępniania swojej infrastruktury zgodnie z zasadą roamingu krajowego.

RZECZPOSPOLITA Z nieoficjalnych informacji uzyskanych w Ministerstwie Łączności wynika, że przesyłanie rozmów telefonicznych w systemie VoIP (Voice over Internet Protocol) będzie traktowane jako transmisja danych i jako takie nie będzie wymagało koncesji telekomunikacyjnej. (B3)

Dystrybutor komputerów przenośnych Karen Notebook skoryguje w najbliższych dniach prognozą zysku na ten rok. Możliwe, że wykaże stratę zamiast 5 milionowego zysku. (B4)

Podczas wczorajszego seminarium zorganizowanego przez Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego dyskutowano o bezpieczeństwie danych osobowych gromadzonych przez administratorów witryn Internetowych i kwestii prawa autorskiego w Internecie. (C2)

PULS BIZNESU Przeciągają się rozmowy Computerlandu ze Stalexportem na temat utworzenia elektronicznej giełdy stali. Nieoficjalnie mówi się, że Stalexport ma obawy co do korzyści wynikających z tego przedsięwzięcia. (s.3)

Skandynawski operator telekomunikacyjny Tele2 zainwestuje w Polsce 230 milionów złotych w ciągu trzech lat. (s.7)

Według szacunków banku ING Barings obecna wartość rynku usług internetowych w Polsce wynosi 27,3 miliarda złotych. (s.7)

PRAWO I GOSPODARKA Konsorcjum France Telecom i Kulczyk holding zapłaciło wczoraj za 35 procent akcji TP S.A. (s.1)

Bezpieczeństwo w sieci: w tym roku szkody wynikłe z przestępstw w Internecie wyniosą 1,6 biliona dolarów – wynika z raportu PricewaterhouseCoopers. (s.6)

FINANCIAL TIMES Europejski operator telekomunikacyjny UPC dementuje pogłoski o ewentualnym przejęciu go przez konkurenta, którego nazwy nie ujawniono.

Koncern medialny Vivendi oczekuje zatwierdzenia przez komisję Unii Europejskiej zakupu części grupy Seagram.

WALL STREET JOURNAL Banki Barclays i Nomura Securities zamierzają wspólnie stworzyć portal do handlu detalicznego. Firmy spodziewają się pozyskać 500 tysięcy użytkowników do końca przyszłego roku.