Project już dostępny na iPadzie

Richard Branson nie zadowala się drugim miejscem. W niedalekiej przyszłości jego firma jako pierwsza zaoferuje turystyczne loty w kosmos, a już dziś (również jako pierwsza) udostępnia magazyn stworzony na wyłączność dla tabletu iPad.

Project, bo taką nazwę otrzymało czasopismo, został opisany mniej więcej przed tygodniem. Zapewne nikt nie spodziewał się wtedy, że magazyn wpadnie w ręce użytkowników iPada zanim zostanie wydany pierwszy numer The Daily. A jednak. Jak donosi serwis Mac Stories, pierwszy numer "Projektu" mogą już nabyć użytkownicy iTunes z Wielkiej Brytanii i Włoch.

Aplikacja umożliwiająca przeglądanie czasopisma została udostępniona za darmo. Sam magazyn kosztuje natomiast trzy dolary bez jednego centa. Za tę kwotę klient ma otrzymać "cały miesiąc czytania i aktualizowanych treści". W pierwszym numerze znajdziemy między innymi wywiad (audio i wideo) z Jeffem Bridgesem, prezentację nowego Jaguara, tekst o francuskim wydawnictwie muzycznym czy trójwymiarową wycieczkę po Tokio.

Jak i kiedy odpowiedzą na to Steve Jobs i Rupert Murdoch? Posiadacze iPada na pewno z niecierpliwością czekają na rozwój wydarzeń.