Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Profil na Facebooku pomógł złapać złodzieja

Znamy wiele historii o tym, jak przestępcy zdobywali na Facebooku poufne dane swoich ofiar. Tym razem, to złodziej dał się nabrać, a jego zdjęcia i "pełna dokumentacja" znalazła się w aktach policji.

Zwolnieni z powodu Facebooka. Najczęstsze błędy użytkowników "social media"

Nicole Telles, kierowniczka auto-myjni i stacji benzynowej w Massachusetts, poinformowała policję o mężczyźnie, który pod koniec listopada ukradł ze stacji 27-calowy telewizor z płaskim ekranem.

Klienci stacji mogli oglądać telewizję podczas korzystania z łazienki. 20-letni Tyler Hurst postanowił wykorzystać fakt, że nie było w niej kamer i wymontować telewizor. Problem w tym, że będąc na stacji, Hurst zapłacił też za paliwo kartą kredytową, a będąc w głównej sali, został namierzony przez sklepowe kamery.

Telles podjęła własne śledztwo i znalazła złodzieja na Facebooku. Wysłała mu zaproszenie do grona znajomych, a on szybko je przyjął, choć nigdy wcześniej się nie spotkali.

Po dodaniu do przyjaciół, Telles uzyskała wszystko dane osobowe i wyraźne zdjęcia złodzieja. Jej szef, właściciel stacji, postanowił wysłać wiadomość na Facebooku i poprosić złodzieja o zwrot telewizora.

Hurst zignorował wiadomość i usunął kierowniczkę stacji z grona znajomych. Właściciel stacji i jego pracownica przekazali policji wszystkie dane, a złodziej został już aresztowany.