Produktywność w Sieci - najlepsze strony 2010 r.

Mówi się, że czas to najbardziej deficytowy towar świata. Życząc Wam wielu miłych chwil w Nowym Roku 2011, polecamy najlepsze strony zwiększające wydajność pracy. Współczesny Internet za darmo udostępnia kalendarze, listy zadań, aplikacje biurowe i synchronizację haseł.

Produktywność w Sieci - najlepsze strony 2010 r.
Dobra organizacja pracy oznacza więcej wolnego czasu. Tylko skąd go wziąć, by przejrzeć te 300 milionów stron w Sieci? Spokojnie, zrobiliśmy to za Was. Strony, które pozytywnie wpłyną na produktywność, połączyliśmy w kilka kategorii.

Programy biurowe

W ostatnich latach sieciowe pakiety biurowe rozwinęły się i stanowią dziś konkurencję dla desktopowych aplikacji. Trzy najlepsze to: Dokumenty Google, Zoho i Microsoft Office Web Apps.

Microsoft umożliwia współpracę z Office 2010 i praktyczny interfejs. Google Docs zachwyca współpracą z resztą usług korporacji. Łatwe w obsłudze i bogate w pakiet narzędzi jest też Zoho - bezpłatny do użytku osobistego suite, który posiada m.in. aplikacje do rachunkowości i zarządzania zasobami ludzkimi.

Poczta e-mail

Przyjęło się, że Gmail nie ma już konkurencji w usłudze e-mail. Korporacja udostępnia konto o pojemności 7,5 GB i 20 MB do przesłania w załączniku. Web-mail świetnie zintegrowano z Kalendarzem Google, Dokumentami Google i resztą sieciowych aplikacji.

Z drugiej strony, bezpłatnie można mieć świetne konto Yahoo! lub Wirtualnej Polski, więc decyzja nie jest wcale oczywista. Amerykański dostawca Y! oferuje teraz nielimitowaną pojemność konta. Łatwo też połączyć Yahoo Mail z jedną z popularnych usług Evite, Flickr, PayPal, Photobucket itp.

Przechowywanie danych

Bezpłatny storage umożliwia m.in. przechowywanie plików online i ich dostępność na każdym z posiadanych urządzeń. Przykładowo: Dropbox w wersji darmowej udostępnia 2GB pojemności online, które łatwo zsynchronizować można z aplikacjami dla iOS, Androida, Linuksa i Windows.

Kiedy potrzeba 25 GB, bezpłatnie użyć można Microsoft SkyDrive. Co prawda, serwis niezbyt dobrze radzi sobie z urządzeniami mobilnymi, lecz dla osób korzystających z Windows w różnych miejscach może okazać się idealny. Dobrze współpracuje również z WP7.

Nielimitowany dysk online udostępnia m.in. Trend Micro SafeSync. W cenie 60 dolarów rocznie mamy tu możliwość dzielenia się folderami w Sieci. Narzędzie może być przydatne, kiedy chcecie zrobić kopię zapasową całego dysku.