Proces sprzedaży MySpace'a rozpoczęty

Firma News Corp. będąca właścicielem MySpace'a, zleciła przeprowadzenie procesu sprzedaży bankowi inwestycyjnemu, który specjalizuje się w tej dziedzinie. Obecnie już około 20 inwestorów jest zainteresowanych kupnem serwisu.

Proces sprzedaży MySpace'a rozpoczęty

Odświeżony MySpace został dość dobrze przyjęty przez użytkowników

Polecamy:

Zobacz też:

Reuters donosi, że News Corp. zlecił bankowi inwestycyjnemu Allen & Company pozyskanie zainteresowanych inwestorów oraz przeprowadzenie procesu sprzedaży serwisu społecznościowego, który korporacja medialna News Corp. kupiła w 2005 roku za 580 mln dolarów.

Podobno obecnie jest około 20 firm i inwestorów zainteresowanych kupnem MySpace'a, a liczba ta ma jeszcze wzrosnąć. Rozmowy pomiędzy nimi a przedstawicielami News Corp. i banku Allen & Company mają się zacząć w drugim tygodniu marca.

Wśród zainteresowanych wymienia się między innymi społecznościowy serwis dla urządzeń mobilnych MocoSpace oraz producenta gier online, firmę Zynga. Większość zainteresowanych to jednak fundusze typu private equity oraz venture capital.

MySpace od dłuższego czasu tracił popularność. W październiku minionego roku przeszedł radykalne zmiany w wyglądzie i funkcjonalności, które zostały dość dobrze przyjęte. Mimo to, serwis musiał zwolnić sporą część pracowników i pojawiły się informację o jego możliwej sprzedaży, które następnie zostały potwierdzone przez News Corp..