Problemów z Monetto ciąg dalszy

Firma windykacyjna współpracująca z Monetto wstrzymała wszelkie działania w sprawach wprowadzonych do systemu i nie podejmuje nowych interwencji. Serwis Monetto prawdopodobnie zalega z płatnościami wobec Kaczmarski Inkasso.

"Wszelkie działania w sprawach wprowadzonych do systemu zostały

wstrzymane, nowe sprawy póki co nie są wprowadzane. Działania zostaną wznowione w momencie potwierdzenia płatności przez portal, o co staramy się od dłuższego czasu" - taką wiadomość od swego opiekuna z firmy Kaczmarski Inkasso otrzymał jeden z inwestorów Monetto zainteresowany losem swych nierealizowanych windykacji.

W telefonicznej rozmowie z Internet Standard pracownik firmy Kaczmarski Inkasso nie mógł potwierdzić ani zaprzeczyć informacji o ewentualnym zerwaniu współpracy z Monetto i zaległościach w płatnościach. Rzecznik prasowy Kaczmarski Inkasso obiecał udzielić nam wszelkich informacji w dniu jutrzejszym.

Zapytany o problemy z płynnością finansową oraz brak uregulowań płatności wobec Kaczmarski Inkasso, prezes zarządu Prender Sp. z o.o. (właściciela Monetto) zdementował plotki o zerwaniu współpracy z firmą windykacyjną i zapewnił, że umowa jest nadal ważna i obowiązuje. Obecna przerwa wynika z przechodzenia systemu po stronie Monetto z systemu rozliczeń na zupełnie zautomatyzowany - tłumaczy Łukasz Banach dodając: Wszystkie zobowiązania, które dotyczą użytkowników są na bieżąco regulowane. Jeśli zaistniał w tej sprawie problem - zostanie rozwiązany, zapoznam się wkrótce ze szczegółami.

Wg zapewnień prezesa spółki Prender windykacja wkrótce zostanie wznowiona.

Czekamy na oświadczenie Andrzeja Kulika, rzecznika Krajowego Rejestru Długów i firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso.

O problemach użytkowników serwisu Monetto związanych z brakiem kontaktu z obsługą serwisu oraz kiepską jej jakością, niewystarczającą weryfikacją wiarygodności pożyczkobiorców oraz ingerowaniem w forowe dyskusje użytkowników czytaj również tu: Upadek Monetto? Wg Prezesa to rozwój.

Aktualizacja: 19 marca 2009 08:18

Do dnia dzisiejszego nie jest wyjaśniona kwestia współpracy pomiędzy Monetto a Kaczmarski Inkasso. Umowa pomiędzy firmą windykacyjną a spółką Prender jest w dalszym ciągu zawieszona.

Równocześnie użytkownicy Monetto sygnalizują fakt, że w dniu 17 marca wygasł certyfikat SSL wykorzystywany przez serwis co stwarza problemy z bezpieczeństwem logowania. Do tej pory certyfikat nie został odnowiony.

W środowisku branżowym pojawiły się również informacje, że Łukasz Banach rozsyła swoje CV w poszukiwaniu nowego miejsca zatrudnienia.