Prezes PTC na szczycie rankingu "bossów polskiej gospodarki" w social media

Rebranding Ery wyniósł prezesa PTC Miroslava Rakovskiego na pierwsze miejsce w drugiej edycji rankingu "bossów polskiej gospodarki" w social media przygotowanego przez IMM. Oznacza to, że w mediach społecznościowych Rakovski był najczęściej komentowanym spośród prezesów największych polskich przedsiębiorstw branż: telekomunikacyjnej, bankowej, ubezpieczeniowej i energetycznej.

Z raportu IMM wynika, że najczęściej wymienianym przez użytkowników mediów społecznościowych szefem był Miroslav Rakowski, prezes PTC. Było to związane z rebrandingiemmarki Era na T-Mobile. Przy tej okazji internauci przekazywali sobie cytaty z wywiadów z Miroslavem Rakowskim na temat zmian wizerunkowych i produktowych operatora. Zarówno na forach jak i blogach chętnie i szeroko komentowano zapewnienia Rakowskiego, że zmiana przyniesie polskim użytkownikom wiele korzyści. Przy okazji rozmówcy wyrażali swoje osobiste opinie i opisywali doświadczenia związane z korzystaniem z usług Ery i jej konkurentów.

Na drugim miejscu znalazł się Michał Szubski z PGNiG, a na trzecim - Maciej Witucki z TP SA. Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Michał Szubski oceniał na początku czerwca na łamach "Pulsu Biznesu", że bez nowych ram prawnych w Polsce poszukujący u nas gazu łupkowego Amerykanie "połamią sobie zęby". Na forum gazeta.pl wywiązała się gorąca dyskusja na temat opinii prezesa. Informacje podawane były również przez Twittera i komentowane przez blogerów. Natomiast Maciej Witucki został powołany na trzecią kadencję Prezesa Zarządu TP. Tę informację o szefie telekomu podawali sobie internauci w połowie lipca poprzez Facebooka, Blipai Twittera, dzięki czemu znalazł się on na trzecim miejscu rankingu. Lider poprzedniego zestawienia, Zbigniew Jagiełło z PKO BP, spadł na szóste miejsce.