Pracuj.pl: przeglądamy oferty w godzinach pracy

Oferty pracy zamieszczone w internecie są najczęściej przeglądane w dni robocze w godzinach pracy oraz w niedzielne popołudnia - wynika z badania przeprowadzonego przez SMG/KRC oraz analizy danych własnych portalu Pracuj.pl.

Blisko 6 na 10 użytkowników internetowych serwisów rekrutacyjnych przegląda oferty w godzinach pracy tj. od 8.00-17.00.

Co ciekawe liczba osób analizujących ogłoszenia o pracę znacząco wzrasta w niedzielne popołudnia, od godziny 15.00.

Pracuj.pl: przeglądamy oferty w godzinach pracy

Dane własne portalu Pracuj.pl

Analiza danych przeprowadzona przez Pracuj.pl dostarcza informacji, że internauci szybko reagują na ogłoszenia rekrutacyjne. Ponad połowa wszystkich odpowiedzi na oferty pracy zamieszczone w specjalistycznych serwisach spływa w ciągu pierwszych 10 dni od publikacji ogłoszenia (najwięcej drugiego i trzeciego dnia).

Pracuj.pl: przeglądamy oferty w godzinach pracy

Źródło: „Badanie „Responsywność na ogłoszenia w internetowych serwisach pośrednictwa pracy”, SMG/KRC, XI-XII 2008

Największa aktywność osób poszukujących pracy zauważalna jest w środku tygodnia, we wtorki i środy.

Analitycy Pracuj.pl podkreślają, że osoby poszukujące zatrudnienia znacznie chętniej odpowiadają na oferty znając nazwę potencjalnego pracodawcy. Tylko 35% zebranych aplikacji zostało przesłanych na ogłoszenia zamieszczone przez agencje doradztwa personalnego, reszta pojawiła się w odpowiedzi na bezpośrednie ogłoszenia firm.

Liderami polskiego internetu w obszarze serwisów rekrutacyjnych są wg grudniowego Megapanelu PBI/Gemisu: pracuj.pl (ponad 1 mln 150 tys. real users), serwisy rekrutacyjne Gazeta.pl (ponad 1 mln 20 tys. użytkowników), oraz praca w WP.pl (ponad 592 tys. real users).

Źródło: http://media.grupapracuj.pl