Powstanie Kodeks Etyki Internetu

Grupa TP wystąpiła z propozycją opracowania Kodeksu Etyki Internetu do blisko 60 instytucji - m.in. dostawców internetu i portali internetowych, a także instytucji rządowych i organizacji pozarządowych zajmujących się bezpieczeństwem w sieci.

Wypracowaniu skutecznych procedur walki z nielegalnymi treściami oraz zachowaniami w internecie (takimi jak np. pornografia dziecięca czy przekazy nawołujące do nienawiści) służyć ma inicjatywa zapoczątkowana przez Telekomunikację Polską.

Jestem przekonany, że wspólne i zdecydowane działania przedsiębiorców, wspierane przez administracje publiczną i organizacje pozarządowe, wyraźnie poprawią bezpieczeństwo i przestrzeganie prawa w sieci. Jest to istotne zwłaszcza dla rozwoju oraz edukacji dzieci i młodzieży, coraz intensywniej korzystających z internetu - powiedział Ireneusz Piecuch, Członek Zarządu TP ds. Strategii Korporacyjnej i Rozwoju Biznesu.

Projekt przewiduje, że firmy oferujące usługi dostępu do internetu, transmisji danych lub hostingu wspólnie z organizacjami administracji publicznej oraz instytucjami pozarządowymi wypracują szybkie i skuteczne procedury walki z nielegalnymi treściami oraz zachowaniami w internecie. A następnie dobrowolnie zobowiążą się do przestrzegania ustanowionego standardu.

Źródło: http://biuroprasowe.tp.pl