Powstała nowa gra społecznościowa - Miastomania.eu

Od 2 sierpnia br. w Internecie funkcjonuje nowa gra społecznościowa promująca Fundusze Europejskie. Gra powstała w ramach konkursu organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Uczestnicy bezpłatnej gry mogą stać się burmistrzami i prezydentami miast i rywalizować o miano najlepszego menadżera.

Gra umożliwia wcielenie się w rolę zarządcy jednego z 900 miast w Polsce i rozbudowy swojego miasta z wykorzystaniem funduszy unijnych. W rywalizacji o miano najlepszego menadżera decyduje to, jakie inwestycje zostaną zbudowane w pierwszej kolejności.

Uczestnik gry może rywalizować o miano najlepszego menadżera polskiego miasta lub konkurować z innymi "gospodarzami" swojej miejscowości. Oosiągnięcie najlepszych rezultatów wymaga również współpracy, a największe i najbardziej intratne przedsięwzięcia można zrealizować tylko w partnerstwie z innymi graczami. Dodatkową atrakcją są premie punktowe, które można zdobyć za każdy kolejny poziom osiągnięty przez zaproszoną osobę oraz za regularną grę.

Gra dostępna jest pod adresem www.miastomania.eu oraz poprzez serwis Facebook. Została ona zrealizowana przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej przyznawanych w ramach "Konkursu dotacji na promocję Funduszy Europejskich" ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.