Poseł PO chce walczyć z serwisami plotkarskimi

Poseł Platformy Obywatelskiej z Chrzanowa, Tadeusz Arkit, postanowił złożyć do ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego interpelację w sprawie internetowych serwisów plotkarskich typu Pudelek.pl, Plotek.pl oraz Kaprysek.pl.

"Rzeczpospolita" podaje, że Tadeusz Arkit złożył do ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego interpelację w sprawie internetowych serwisów plotkarskich typu Pudelek.pl, Plotek.pl oraz Kaprysek.pl.

Arkit twierdzi, że administratorzy podobnych witryn namawiają do przestępstwa, ponieważ płacą za robienie zdjęć z ukrycia, co jest nielegalne. W interpelacji zwraca się do ministra Ćwiąkalskiego z pytaniem, czy nie należałoby zaostrzyć kodeksu karnego za wykorzystywanie podobnych informacji publicznie.

"Mój asystent ma kontakty ze środowiskiem artystów, aktorów i to od nich dowiedział się, że serwisy plotkarskie inwigilują, śledzą, fotografują z ukrycia. Sprawdziłem i zainteresowałem się prawną stroną tego zagadnienia, chociaż nie jestem bohaterem Pudelka czy Kapryska" - powiedział Arkit.

Poseł dodał, że fotografowanie osoby, która nie wyrażana to zgody jest zabronione. W tym świetle działanie administratorów, którzy namawiają do podobnego czynu, a wręcz oferują za niego nagrodę, wydaje się być nielegalne.