Porządki w grupie: Allegro uruchomiło kolejny serwis turystyczny

W internecie pojawił się drugi serwis turystyczny Grupy Allegro. Wyodrębniony z AlleWakacje.pl serwis otoWakacje.pl poświęcony jest wyłącznie indywidualnym ogłoszeniom turystycznym.

Grupa Allegro jest już w posiadaniu serwisu branży turystycznej - AlleWakacje.pl. Serwis oferuje możliwość zakupu wycieczek, biletów lotniczych czy rezerwacji miejsc hotelowych. Do niedawna na jego stronach obecne były również oferty osób prywatnych wynajmujących pokoje turystom, czy firm organizujących obozy i kolonie - czyli tzw. ogłoszenia indywidualne.

"Odłączenie części ogłoszeniowej z AlleWakacje.pl i utworzenie z niej odrębnego serwisu daje nam możliwość stałego rozwoju i zagwarantowania tym samym użytkownikom i oferentom możliwie najlepszej oferty" - mówi Fabian Adaszewski z Grupy Allegro. "Oferty indywidualne obecne dotychczas w AlleWakacje.pl cieszyły się bardzo dużym powodzeniem wśród odwiedzających. Na tyle dużym, iż pomyśleliśmy, by wydzielić cześć ogłoszeniową od innych ofert serwisu: wycieczek zagranicznych, biletów lotniczych czy ofert hotelowych." Decyzja o wprowadzeniu nowego serwisu ma ułatwić korzystanie z Allewakacje.

Podobnie jak w przypadku AlleWakacje.pl, cała oferta otoWakacje.pl będzie już wkrótce dostępna na stronach największej polskiej platformy handlowej, czyli Allegro.

Porządki w grupie: Allegro uruchomiło kolejny serwis turystyczny

Wiosna idzie

Wygląda na to, że Allegro rozpoczęło wiosenne porządki w swojej Grupie. Z sieci zniknął ostatnio serwis rekrutacyjny pracaAllegro.pl, który wystartował w tym samym okresie co Allewakacje (czerwiec 2008 r.). Według przedstawicieli Allegro, przyjęta pierwotnie forma serwisu miała blokować jego dalszy rozwój. - "pracaAllegro.pl korzystała z infrastruktury technicznej platformy handlowej Allegro.pl. Ta została stworzona z myślą o przeprowadzaniu licytacji, sprzedaży, nie zaś zamieszczaniu ogłoszeń" - powiedział dla InternetStandard.pl Fabian Adaszewski. Wynikiem "nie dopasowania" mógł być spadek oglądalności serwisu, który towarzyszył mu od sierpnia 2008 r. Miejsce pracaAllegro.pl zajął serwis Otopraca.pl, którego operatorem jest należąca do Grupy Allegro spółka otoPraca (właściciel otoMoto.pl i otoDom.pl).

Również w przypadku Allewakcje.pl liczba użytkowników nie powala - jeszcze w styczniu serwis odwiedziło tylko 90 tys. internautów (wg Megapanel PBI/Gemius). Szczyt popularności serwisu przypadł na lipiec zeszłego roku, gdy serwis zakwalifikował się nawet do pierwszej 20. zestawienia serwisów tematycznych w badaniu Megapanel (kategoria "turystyka"). Czas pokaże, czy otoWakacje.pl będą umiały przyciągnąć podobną liczbę użytkowników. 18 czerwca konta użytkowników, którzy nie przenieśli ich do otoWakacje.pl zostaną usunięte. W okresie przejściowym ogłoszenia będą widoczne jednocześnie w Allewakacje i otoWakacje.pl.

Czytaj tez:

Ogłoszenia indywidualne w AlleWakacje.pl

otoMoto, otoDom i Allewakacje w biurze reklamy GG Network