Poniedziałkowy przegląd prasy

Kraje dawnej Unii Europejskiej nadspodziewanie skorzystały na jej rozszerzeniu... Polski ból głowy nowego szefa Vivendi... Ostatni dzień do rozliczenia się z fiskusem... Żeby stać się milionerem wystarczy postarać się o nienależny zwrot VAT...

GAZETA WYBORCZA

Unio, podziękuj nowym członkom

Na Zachodzie przybywa głosów, że kraje dawnej Unii Europejskiej nadspodziewanie skorzystały na jej rozszerzeniu. Nowi członkowie UE zmusili starych, by pomyśleli o reformach. Poprawiła się też sytuacja na rynku pracy, co zaczynają przyznawać nawet Niemcy.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2685241.html

Polski ból głowy nowego szefa Vivendi

Prezes Vivendi Universal Jean-Renée Fourtou przywrócił ten wielki medialny koncern do życia. Teraz przekazuje ster rządów w ręce nowego szefa. Dla jego następcy jednym z najtrudniejszych zadań będzie zakończenie wojny o polską sieć komórkową Era.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,2685059.html

PULS BIZNESU

PITy- ostatni dzwonek

Poniedziałek, 2 maja, jest w tym roku ostatnim dniem, kiedy podatnicy mogą rozliczyć się z fiskusem. Według danych zebranych przez PAP, w całym kraju do 30 kwietnia zeznania podatkowe złożyło ponad 80 proc. podatników. Nadal najczęstszymi błędami popełnianymi w PIT-ach jest brak podpisów oraz błędy rachunkowe.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7355&guid=565F949B-3B61-471D-B4EF-6DF6CFDF9AA8

RZECZPOSPOLITA

Gospodarcza mapa Polski

Okolice Łodzi i rejon Dolnego Śląska stają się najszybciej i najprężniej rozwijającymi się regionami Polski. Dawne gwiazdy przemysłowej mapy Polski, czyli Mazowsze i Małopolska, bledną.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050502/ekonomia/ekonomia_a_1.html

GAZETA PRAWNA

Spory VAT skoku wart

W Polsce wcale nie trzeba wygrywać w totolotka czy napadać na bank, żeby stać się milionerem. Wystarczy postarać się o nienależny zwrot VAT. Mimo zmian, które miały temu zapobiec, nadal nie potrzeba specjalnej finezji, by w ten sposób wzbogacić się o kilka milionów złotych.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/6.html?numer=1450&dok=1450.6.3.2.1.1.0.1.htm